امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55223
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه لحظاتی پیش طی یک سخنرانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه لحظاتی پیش طی یک سخنرانی اعلام کرد: ما به رغم مواجه بودن با موانع زیاد بر سر راه اصلاحات، به روند دموکراتیک خود ادامه می‌دهیم.

وی افزود: ما روند تغیرر و تحول را ادامه می‌دهیم و بر ضرورت بالا بردن سقف آزادی‌ها در ترکیه به رغم تمام موانع موجود تاکید داریم و با هرکسی که با ایده و تفکر تغییر در ترکیه مخالفت کند، مقابله می‌کنیم.ما مناقشاتی را درباره آزادی‌ها و بالابردن سقف دموکراسی در ترکیه خواهیم داشت. ما از ابتدای رسیدن به قدرت تلاش کردیم تا سلاح‌ها را کنار بگذاریم و زمینه را برای مذاکرات دموکراتیک فراهم آوریم.

نخست‌وزیر ترکیه گفت: من می‌خواستم که تمام قید و بندها را در یک بسته اصلاحات بردارم اما شرایط برای این امر مناسب نیست. این بسته اصلاحات نیز در راستای حمایت از وحدت ملی ترکیه است و آخرین مورد آن نیست.

وی تصریح کرد که منبع اصلی مشروعیت ملت ترکیه هستند و دولت نیز از شهروندان خود حمایت می‌کند.

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که با اعلام مفاد بسته ی دموکراسی تحولات بزرگی در دموکراسی ترکیه روی خواهد داد.

اردوغان دیروز نیز در جمع هواداران حزب عدالت و توسعه در دنیزلی سخنرانی کرد. وی در جمع مردم این شهر گفت:« با ابلاغ مفاد و محتوای بسته دموکراسی، مسیر رشد و پیشرفت ترکیه هموارتر شده و تحولات مثبتی در حوزه توسعه سیاسی و دموکراسی این کشور روی می‌دهد و بدون شک 74میلیون ترکیه‌ای، با کسب اطلاع از محتوای بسته دموکراسی، احساس سرور و رضایت خواهند کرد.»

وی در ادامه افزود:« ترکها، کردها و سایر عناصر این ملت با هم برابرند و ما به خاطر عشق پروردگار همه مخلوقات او را نیز دوست داریم و در این میان، بین ترک‌ها و کردها و دیگران هیچگونه تبعیضی قائل نمی‌شویم.»

پیش از این اعلام شده بود که اردوغان قرار است امروز مجموعه راهکارهای تدوین شده توسط حزب عدالت و توسعه برای دموکراتیزه کردن ترکیه و تامین مطالبات کردهای این کشور را اعلام کند. «بشیر آتالای» رئیس ستاد فرماندهی ستاد مبارزه با ترور و معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرده که بیش از سه ماه برای تدوین بسته مزبور وقت صرف شده است.
ادامه دارد..
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار