امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5523
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا روز گذشته پس از جلسه خودروسازان با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا روز گذشته پس از جلسه خودروسازان با شورای رقابت در حالی نهایی و اعلام شد که این قیمت‌ها تغییر قابل توجهی نسبت به قیمت‌های قبلی خودروسازان نشان نمی‌دهد.

بر این اساس، مقایسه قیمت‌های جدید خودروها با قیمت‌های اسفند سال گذشته نشان می‌دهد که قیمت سایپا 131 مدل SX با کاهش یک میلیون و 80 هزار تومانی همراه شده است.

همچنین قیمت سایپا 132 مدل SX کاهش یک میلیون و 168 هزار تومانی را نسبت به اسفند سال گذشته نشان می‌دهد.

قیمت سایپا 141 مدل SX  نیز 937 هزار تومان و قیمت سایپا 111 مدل SX یک میلیون و 432 هزار تومان کاهش یافته است.

همچنین قیمت جدید تیبا نسبت به قیمت اسفند ماه این خودرو کاهش500 هزار تومانی را نشان می‌دهد.

بررسی قیمت محصولات ایران خودرو نیز نشان‌دهنده کاهش 320 هزار تومانی قیمت پژو 405 مدل GLX با کیسه هوای راننده است.

همچنین قیمت سمند LX با موتور EF7 و کیسه هوای راننده یک میلیون و 720 هزار تومان کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس معمولی دوگانه سوز با ایربگ راننده هم افت دو میلیون و 420 هزار تومانی را شاهد بوده و در مقابل، قیمت وانت دوگانه‌سوز با ترمز ضد قفل افزایش یک میلیون و 720 هزار تومانی را نشان می‌دهد.

* افزایش 610 هزار تا 2.6 میلیون تومانی قیمت‌های مرکز ملی رقابت

پس از گذشت سه ماه از کشمکش و جلسات خودروسازان و شورای رقابت، مقایسه قیمت جدید خودروها نسبت به نرخ‌هایی که هفته گذشته از سوی مرکز ملی رقابت اعلام شد، نیز افزایش را نشان می‌دهد. به طوری که قیمت سایپا 131 مدل SX حدود 610 هزار تومان، تیبا 2 میلیون و 589 هزار تومان، سمند ال ایکس بنزینی 2 میلیون و 131 هزار تومان و پژو 405 مدل SX حدود 2 میلیون و 695 هزار تومان افزایش یافته است.

به این ترتیب قیمت خودروها نسبت به نرخ‌های اسفندماه کاهش غیرقابل توجهی را تجربه کرده است و قیمت 4 خودروی پرتیراژ پراید، تیبا، سمند و پژو 405 نسبت به قیمت‌های قبلی اعلام شده از سوی مرکز ملی رقابت افزایش 610 هزار تا 2 میلیون و 600 هزار تومانی را تجربه کرده است.

این در حالی است که برخی آپشن‌های خودرو نیز در قیمت‌گذاری جدید حذف شده است که طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت این آپشن‌ها به طور جداگانه از سوی شرکت‌های خودروساز از خریداران دریافت خواهد شد.

در چنین شرایطی مشتریان بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت محصولات شرکت‌های خودروساز خصوصی هستند تا افزایش‌های چندباره‌ای که طی یک سال گذشته در قیمت محصولاتشان اعمال کرده‌اند، تا حدی جبران شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار