امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55251
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد فیاض ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باطری‌ها دارای مواد شیمیایی هستند و وجود تنها یک باطری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد فیاض ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: باطری‌ها دارای مواد شیمیایی هستند و وجود تنها یک باطری قلمی در ماشین حمل زباله، کل زباله‌های ماشین را آلوده خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در دیگر کشورها سازندگان انواع باطری و لوازم الکترونیکی، خود مسوولیت جمع آوری آن را نیز به عهده می‌گیرند، افزود : سازمان مدیریت پسماند برای جلوگیری از آلوده شدن زباله‌ها، از سال گذشته اقدام به دریافت تفکیک شده باطری‌های قلمی در غرفه‌های بازیافت کرد که این طرح به صورت پایلوت در تعدادی از غرفه‌های بازیافت موجود در سطح شهر به اجرا درآمد و از نیمه دوم مهر ماه به صورت فراگیر در تمامی 310 غرفه بازیافت شهر تهران اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، خاطرنشان کرد: باطری‌های استفاده شده‌ای که توسط این غرفه‌ها جمع‌آوری می‌شوند به صورت ایزوله و در شرایطی خاص دفن خواهند شد تا خاک را نیز آلوده نکنند.

فیاض در خصوص غرفه‌های بازیافت نیز یادآور شد: 310 غرفه بازیافت شهر تهران که در نقاط مختلف از جمله در برخی از میادین میوه و تره‌بار وجود دارد، پسماند خشک شهروندان را تحویل گرفته و در ازای آن اقلام بهداشتی ارائه می‌کنند. این غرفه‌ها هم اکنون و در آغاز فصل مدارس، لوازم التحریر نیز به شهروندان ارائه می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها