امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55253
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان میادین، این همایش در سه بخش جداگانه برگزار خواهد شد. بخش مربوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان میادین، این همایش در سه بخش جداگانه برگزار خواهد شد. بخش مربوط به کنفرانس مدیریت نظام توزیع و پخش، بخش مراسم اهدا تندیس دیموند و بخش نمایشگاه توزیع و پخش کشور.

نظام توزیع و پخش یکی از ارکان مهم اقتصادی هر جامعه و قرن حاضر را، قرن رقابت و تمایز در توزیع و پخش می دانند. با توجه به گذر جهان از مباحثی همچون کیفیت، برند، تولید (رقابت و شرایط در این موضوعات به حد نهایی و کفایت رسیده است) به دلیل توجه و رقابت کمتر و همچنین در برخی موارد نیمی از هزینه محصول در بخش توزیع و پخش انجام می‌شود.

بهینه سازی فرآیندهای توزیع و پخش باعث مواردی همچون کاهش هزینه‌های واسطه‌ای (در تمامی جهان هزینه توزیع تا %50 ولی در ایران در برخی موارد تا % 80 نیز می‌رسد به عنوان مثال برخی از برندهای آب معدنی، آبمیوه دویی پک.)، دسترسی آسان با قیمت یکسان مصرف کنندگان به خدمات و کالا، ایجاد اشتغال (با توجه به نقش بسیار مهم نیروی انسانی در پخش)، گسترش عدالت(دسترسی همگان با شرایط یکسان به کالا و خدمات)، جایگزینی رقابت به جای انحصار و احتکار، بهینه نمودن حمل و نقل، کاهش ترافیک، جلوگیری از قاچاق و پخش کالای تقلبی، استفاده از ظرفیتهای خالی سازمانها، توزیع بهینه محصولات اساسی، کاهش واسطه ها و دلالها، بهینه سازی درآمد مالیاتی، افزایش درآمد شرکتهای تولیدی، کاهش ضایعات و افزایش میزان رضایتمندی مصرف کنندگان می‌شود. از این رو نظام توزیع و پخش اهمیت خاصی در اقتصاد دارد.

ششمین جشنواره توزیع و پخش کشور به معرفی نظام توزیع و پخش در کشور می‌پردازد و اهمیت و جایگاه آنرا در اقتصاد مشخص می‌کند.

سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به عنوان بزرگترین توزیع کننده مویرگی در تهران یکی از حاضرین در این همایش خواهد بود که در این همایش به تشریح چگونگی انجام فعالیت‌های خود در این همایش می پردازد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها