امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55269
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۰
تعداد بازدید: 116
«احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم به عهده سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: سازمان دارالقرآن که حوزه تخصصی قرآنی سازمان تبلیغات است، مسئول نظارت بر چاپ قرآن کریم در کشور است به طوری که کتاب‌های قرآن ابتدا باید به تأیید سازمان دارالقرآن برسد.

سازمان دارالقرآن مسئول نظارت بر چاپ قرآن است

وی با اشاره به اهمیت نشر قرآن اظهار داشت: در اساسنامه سازمان تبلیغات اسلامی اسلامی ذکر شده که هر کس بخواهد قرآن چاپ کند باید به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کند تا پس از بررسی نامه‌ای از سوی وزارت ارشاد به سازمان دارالقرآن فرستاده شود و مراحل تصحیح و بررسی قرآن توسط مصححان صورت گیرد که پس از بررسی و تصحیح سازمان دارالقرآن مجوز چاپ را صادر کرده و به اداره کل کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌دهد تا روند چاپ قرآن به درستی صورت گیرد.

درخصوص نشر و چاپ قرآن با کسی شوخی نداریم

حاجی‌شریف با بیان اینکه ما در رابطه با نشر قرآن با هیچ کسی شوخی نداریم، خاطرنشان کرد: اگر ناشری روند چاپ قرآن را به خوبی انجام ندهد یا در این مورد با تخلفی روبرو شویم با جدیت برخورد خواهیم کرد، به طوری که تخلف یکی از ناشران قرآن در سال گذشته سبب لغو مجوز و همچنین عدم اجازه به ناشر برای چاپ قرآن شد.

برگزاری نشستی برای ارتقای سطح کیفی تصحیح قرآن

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با مصححان قرآن در روز پنج‌شنبه ادامه داد: سازمان دارالقرآن سالانه یک یا دو بار با مصححان قرآن جلسه‌ای برگزار می‌کند که در این جلسات مسائلی در رابطه با کتابت، علامت‌گذاری، روش‌های تصحیح و تجدید نظر در آن‌ها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا سطح کیفی و کمی تصحیح قرآن ارتقا یابد.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن ادامه داد: این نشست تخصصی روز پنج‌شنبه از ساعت 9:30 در سازمان دارالقرآن با حضور استاد «عباس سلیمی» برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار