امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55287
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط  عمومی استانداری تهران گفت: توسعه گردشگری عامل جهش اقتصادی استان است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط  عمومی استانداری تهران گفت: توسعه گردشگری عامل جهش اقتصادی استان است و در این راستا ساماندهی و توانمندسازی مناطق گردشگری و تفریحی باید مورد توجه قرار گیرد.

سید  حسین هاشمی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم کرد که گردشگران و مسافران هنگام حضور در منطقه گردشگری، امکان اقامت و توقف مناسب و ایمن داشته باشند.

هاشمی افزود: در این راستا طرح ساماندهی و تأمین تاسیسات زیرساختی اقامتی، رفاهی و خدماتی در مناطق گردشگری استان می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: ایجاد محیط مناسب، تامین و توسعه زیرساخت‎ها و امکانات رفاهی و اقامتی لازم در مناطق دیدنی و تفریحی استان موجب توسعه و رونق صنعت گردشگری و آرامش بیشتر مردم و گردشگران خواهد شد.

استاندار تهران افزود: تهران ظرفیت‎های گسترده و جاذبه‎های منحصربفردی در حوزه گردشگری دارد که باید زمینه لازم برای حضور گردشگران و مردم برای استفاده از زیبایی‎های این جاذبه‌ها را فراهم کرد.

وی با تاکید براینکه توسعه گردشگری می‌تواند مهمترین عامل برای جهش اقتصادی این استان باشد، گفت: صنعت گردشگری از بخش‌های مهم و موثر در زمینه توسعه و شکوفایی اقتصادی است که تحقق این مهم نیازمند برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب با استفاده از توان بخش خصوصی است.

هاشمی  گفت: به همین منظور باید  طرح ایجاد و توسعه زیرساخت‎های گردشگری در مناطق زیبای گردشگری استان که عموما برای مسافران و گردشگران ناشناخته مانده با جدیت اجرا خواهد شد و نظارت دقیق برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان در تمامی مناطق و جاذبه های دیدنی و تفریحی استان  یکی از الزامات توسعه این صنعت است.

استاندار تهران  با تاکید بر تسریع روند اجرای طرح‎های زیرساختی موردنیاز مناطق گردشگری استان، گفت: با ساماندهی روند تامین و توسعه زیرساخت‎های لازم مناطق گردشگری، شرایط لازم برای رونق و شکوفایی صنعت گردشگری استان با استفاده از تمامی ظرفیت‎های موجود فراهم می‌شود.

هاشمی یادآور شد: ایمن سازی جاده و راه دسترسی مناطق گردشگری براساس معیارها و ضوابط استاندارد، توسعه شبکه‌های مخابراتی، روشنایی، آب آشامیدنی، ساماندهی محوطه مناطق با هدف سهولت دسترسی و رفاه گردشگران و ایجاد اماکن خدماتی، رفاهی و اسکان موقت  از جمله اهداف طرح‌هایی است که میتواند موجب رونق صنعت گردشگری شود.

وی افزود: متاسفانه جاذبه‌های گردشگری استان تهران آنچنان که باید به گردشگران معرفی نشده و عموما مسافران و گردشگران از این استان بعنوان شاه راه مواصلاتی به مناطق ساحلی شمال و دیگر مناطق کشور استفاده میکنند و اساسا در جذب گردشگر به استان باید تحولی اساسی صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها