امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55310
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت فیلم‌سازی وینستن که امتیاز تولید نسخه سینمایی این کتاب را خریداری کرده، تهیه کننده اصلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت فیلم‌سازی وینستن که امتیاز تولید نسخه سینمایی این کتاب را خریداری کرده، تهیه کننده اصلی این فیلم است.

هاروی ینیستن مدیر این شرکت فیلم‌سازی می‌گوید که پیشنهاد خرید امتیاز برگردان سینمایی کتاب «آرتمیس فاول» را رابرت دنیرو به وی داد.

این داستان یک مجموعه کتاب دنباله‌دار است که ایون کالفر نویسنده ایرلندی تبار آن‌ها را نوشته و تا به حال به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

مایکل گلدنبرگ که در کار نگارش فیلم‌نامه چند قسمت از مجموعه فیلم«هری پاتر» همکاری کرد، برای نوشتن فیلم‌نامه اقتباسی« آرتمیس فاول» انتخاب شده است.

او این فیلم‌نامه را بر اساس قصه جلد اول و دوم این مجموعه کتاب می‌نویسد و قرار است آن را برای دو ماه دیگر آماده کرده و تحویل تهیه‌کنندگان فیلم بدهد.

منتقدان ادبی و سینمایی از حال و هوای کتاب به عنوان یک اکشن ماجراجویانه اسم می‌برند که داستانی شبیه مجموعه فیلم «جان سخت» بروس ویلیس دارد، ولی در دنیای افسانه‌های شاه پریان اتفاق می‌افتد.

شخصیت اصلی قصه «آرتمیس فاول» پسر نوجوان 12 ساله‌ای به نام آرتمیس است که در خانواده‌ای ثروتمند بزرگ شده و هوش سرشاری دارد.

او یک پری کوچک پر حرف و مرموز را می‌رباید تا به کمک آن خانواده‌اش را از خطری که آن‌ها را تهدید می‌کند نجات دهد. ولی وی نمی‌داند با این کار وارد چه ماجراحوایی خطرناکی می‌شود.

هاروی وینستن می‌گوید از سال 2001 و پس از یک دیدار با رابرت دنیرو، تصمیم گرفت« آرتمیس فاول» را تبدیل به یک فیلم سینمایی کند.

اما از آن زمان تا به حال، وی نگران آن بود که نتواند هزینه‌های بالای تولید نسخه سینمایی «آرتمیس فاول» را تامین کند. اما با پیوستن کمپانی والت دیزنی به این پروژه، فیلم‌ امکان حیات و تولید را پیدا کرده است.

به نوشته سایت اینترنتی موویز، هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری فیلم تعیین نشده است و معلوم نیست رابرت دنیرو به عنوان بازیگر هم با آن همکاری خواهد داشت یا خیر.

بر اساس خیرهایی که از داخل شرکت فیلم‌سازی وینستن شنیده می‌شود، هزینه تولید «آرتمیس فاول» حدود 100 میلیون دلار خواهد بود.

شرکت فیلم‌سازی رابرت دنیرو به نام ترپیکا پروداکشنز، حدود 10 درصد از هزینه‌های تولید این اکشن فانتزی ماجراجویانه را تامین خواهد کرد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها