امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55311
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ آریا اقبال درباره سرانجام برپایی کارگاه 10 روزه مجسمه‌سازی که توسط بخش آموزشگاهی این گالری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ آریا اقبال درباره سرانجام برپایی کارگاه 10 روزه مجسمه‌سازی که توسط بخش آموزشگاهی این گالری با حضور 10 هنرجو و با نظارت محمد حسین عماد در گیلان برپا شد گفت: در حال حاضر این مجسمه‌ها به تهران منتقل شده  و چون بین آب و هوای شمال و تهران تفاوت هست احتمالا کارها ترک خواهد خورد و به زودی هنرجوها دوباره در محل قرارگیری مجسمه‌ها مستقر می شوند تا کارهایشان را ترمیم کنند.
 
وی با ابراز رضایت از ماحصل این کارگاه و ساخت 10 مجسمه آن ادامه داد: قرار است بهمن ماه این مجسمه‌ها را به همراه مجسمه‌هایی که هنرجوها در فاصله این کارگاه تا برپایی نمایشگاه می سازند (هر هنرجو یک مجسمه) در گالری به نمایش بگذاریم تا مخاطبین نیز برآوردی از این کارگاه داشته باشند و بتوان پیرامون آن بحث های پژوهشی نیز انجام داد. چرا که معتقدم برپایی چنین کارگاه هایی بیش از یک ترم دانشگاه می تواند به هنرجوها آموزه‌هایی بدهد.

اقبال همچنین در ادامه از برپایی سومین کارگاه مجسمه‌سازی با متریالی متفاوت خبر داد و گفت: ما بنا داریم همچنین در رشته‌هایی مثل نقاشی، ایده پردازی و... هم کارگاه‌هایی برگزار کنیم. به طور کلی از دو دوره برگزاری کارگاه مجسمه سازی نتیجه های خوبی دریافت کردیم و نمی خواهیم آن را به مجسمه محدود کنیم.

اولین دوره این کارگاه‌ها با سنگ و توسط لوکا ماروینو مجسمه‌ساز ایتالیایی با هدف آشنایی هرچه بیشتر هنرمندان ایرانی در مجسمه‌سازی با سنگ، در کارخانه «سبا سنگ» برگزار شد. در این کارگاه 16 هنرمند مجسمه‌ساز با تجربیات لوکا ماروینو در این زمینه آشنا شدند. دومین کارگاه نیز اواخر شهریور ماه با حضور 10 هنرجو و با متریال چوب توسط محمد حسین عماد و با همکاری بنیاد هنری روژان و سید محسن هاشمی برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها