امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55319
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم یادبود مرحوم جابر معافی سرپرست خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان مازندران، در سالن اجتماعات ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم یادبود مرحوم جابر معافی سرپرست خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان مازندران، در سالن اجتماعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم سید نظام‌الدین موسوی، مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: مرحوم جابر معافی با رفتن نابه‌هنگام خود شوک بزرگی را به همه کسانی که او را می‌شناختند و به مجموعه خبرگزاری وارد کرد. وی فردی با ویژگی‌های ممتاز انقلابی، ارزشی، حرفه‌ای و مصداق واقعی یک خبرنگار بود.

وی اظهار داشت: جابر معافی یک لحظه در مسیر حرفه‌ای و کاری خود برای تولید خبر و مجموعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سر از پا نمی شناخت و بنده به تناسب مسئولیتی که دارم در مراوداتی که با وی داشتم شخصیت و چهره برجسته، فرهیخته و متینی را از وی دیدم.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ادامه داد : در روزی که به خدمت خانواده ایشان رسیدیم، خاطرات و مطالبی از زبان دوستان و همکاران و همسر وی شنیدم که ابعاد جدیدی از شخصیت متواضع و پرکار وی برای من روشن شد و این نکته جالب بود که با اینکه او را می‌شناختم، ابعاد وجودی این عزیز در ذهن من صد چندان شد.

وی افزود: شاید قیاس درستی نباشد اما به لحاظ معنوی می‌توان جابر معافی را با شهید آوینی مقایسه کرد، چرا که او نیز تا قبل از شهادتش اسم و رسم‌دار نبود و در پشت صحنه کار می‌کرد ولی بعد از به شهادت رسیدن او جایگاهش برای همگان مشخص شد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ادامه داد: جابر در مازندران به جرأت چنین جایگاهی داشت و من به عینه دیدم که خواهر و برادرانش نیز جایگاه او را نمی‌دانستند و نمی‌دانستند که چقدر در بین مردم و مسئولین محبوب است.

موسوی تصریح کرد: جابر معافی از طریق رانت بالا نیامده بود و کار خبری را از صفر شروع کرد و با اینکه مسئولیت‌های دیگری در پست‌های اجرائی و مادی بالاتر به وی پیشنهاد شد و من هم مانع حضور او نمی‌شدم، اما خودش عشق و علاقه به این کار داشت و تعصبی به خبرگزاری فارس داشت که مانند تعصب یک پدر و مادر به فرزندش بود.

وی افزود: جابر معافی در این کار ذوب شده بود و مسئولیت اجتماعی و دینی خودش را در این حرفه به خوبی انجام می داد که شاید اگر در جای دیگری بود، به این احترام و جایگاه که به خاطر خلوص و صداقت به آن رسیده بود، دست پیدا نمی‌کرد.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: معافی در کارش شوخی‌بردار نبود و در جایی که باید نقد می‌کرد، کوتاه نمی‌آمد، نگاه وی به مسائل همراه با انصاف بود و در انتشار اخبار خود منصف و امانتدار بود. همین عوامل باعث شد که در آن استان و مجموعه همه طیف‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، از صمیم قلب برای از دست دادن او متاسف شوند.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه بزرگترین سرمایه ما همکاران ما هستند، گفت: سرمایه انسانی بزرگترین سرمایه برای ما است و تمام همکاران ما سرمایه‌های ما هستند، مخصوصا جابر معافی که محبوب قلوب، مردم‌دار و حرفه‌ای بود و به جرأت می‌توان گفت که وی پرکارترین سرپرست استانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بود.

موسوی اظهار داشت:‌ جابر معافی همواره در تکاپو برای ارتقای کارش بود و از دست دادن او یک خلا و نقصان است و پر کردن جای او سخت است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ادامه داد: برای من جالب بود که مرحوم معافی بنیان قوی را در آنجا بنا نهاده است و به قول همسرش معافی برای آنها همانند یک دانشگاه بوده است و همه همکارانش را با عشق هدایت می‌کرد.

وی اظهار داشت: یاد و خاطره معافی و باقیات الصالحاتی که در بین ما گذاشته است، فراموش شدنی نیست و ما تا زمانی که زنده‌ایم این عشق الهی را که او در بین ما به یادگار گذاشته است، ادامه خواهیم داد و همچنان این عشق از قلم، زبان، کلام و جوهره وجودی همکاران او در استان مازندران تداوم خواهد یافت.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همچنین از مسئولانی که در این مراسم حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم خداوند روح جابر معافی را در هفته دفاع مقدس با امام و شهدا محشور کند و قدر و جایگاهش نزد خداوند متعال، متعالی باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها