امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55320
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، براساس این مصوبه، فرودگاه‌های «اندیجان»، «نمنگان»، «فرغانه»، «کارشی» و «ترمذ» از جمله شهرهایی هستند که ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، براساس این مصوبه، فرودگاه‌های «اندیجان»، «نمنگان»، «فرغانه»، «کارشی» و «ترمذ» از جمله شهرهایی هستند که از این پس حق اجازه پرواز هواپیماها در مسیر بین‌المللی را خواهند داشت.

«گازیتا اوز» یک پایگاه خبری ازبکستان در مطلبی آورده است که بر پایه این مصوبه که کابینه دولت ازبکستان یک هفته قبل آن را به تصویب رساند، شرکت ملی هواپیمایی در همکاری با «ازبکستان ایرویز» (نهاد دولتی نظارت بر ایمنی پروازها) مسئولیت انتشار اطلاعات لازم در مورد وضعیت این فرودگاه‌ها در اطلاعات هوانوردی را دارند.

بنا به نوشته این منبع، با توجه به تغییرات در وضعیت این فرودگاه‌ها، شرکت هواپیمایی ملی ازبکستان موظف شد که فعالیت رایگان واحدهای کمیته امنیت ملی، کمیته گمرک، وزارت‌های بهداشت، آب و کشاورزی و همچنین وزارت خارجه مکلف شد تا مساعدت و دفاتر لازم، امکانات، تجهیزات ویژه برای اجرای مؤثر کار آنان در جهت تأمین حفاظت از مرز، انجام اقدامات کنترلی بهداشتی و دامپزشکی و ارائه ویزا در مراکز بازرسی در فرودگاه‌های تعیین‌ شده را تأمین کنند.

ازبکستان پرجمعیت‌ترین کشور آسیای مرکزی بوده و از گذشته تاکنون از 3 فرودگاه واقع در قلمرو این کشور برای پروازهای بین‌المللی استفاده می‌شده است.

بنا به گفته منابع رسمی، در سال 2012 براساس یک مصوبه دیگر دولت ازبکستان، فرودگاه‌های «تاشکند»، «نکوس» و «سمرقند» نیز برای پروازهای بین‌المللی باز شد.

ازبکستان کشوری با جمعیت 30 میلیون نفری بوده و در حال حاضر نیز در منطقه آسیای مرکزی بالاترین میزان پروازهای بین‌المللی را دارد.

کارشناسان می‌گویند: اقدام تاشکند در زمینه گشایش فرودگاه‌های بیشتری برای پروازهای بین‌المللی گامی در جهت کاهش مشکلات رفت‌وآمد مسافران، توسعه روابط با مناطق مختلف جهان و همچنین افزایش میزان درآمد از حساب بالا بردن آمار ورود هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی کشورهای مختلف، است.

این کارشناسان تصریح می‌کنند که در چند سال اخیر با وجود باز شدن 3 فرودگاه برای پرواز هواپیماها در مسیر بین‌المللی در شهرهای مرکزی ازبکستان، روابط خارجی فرودگاه‌های «آلماتی» قزاقستان و «بیشکک» قرقیزستان در زمینه همکاری با شرکت‌های خارجی افزایش یافته و بخشی از  پروازهای خارجی که قبلا از طریق تاشکند انجام می‌گرفت را به خود اختصاص داده‌اند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها