امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55321
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «تاپ نیوز» گزارش داده است که 100 گروه معترض به برنامه های گسترده جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در نظر دارند اواخر ...

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «تاپ نیوز» گزارش داده است که 100 گروه معترض به برنامه های گسترده جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در نظر دارند اواخر ماه اکتبر سال جاری میلادی، به مدت دو روز در واشنگتن تظاهرات و راهپیمایی کنند.

«ادوار اسنودن» مامور سابق سیا در ماه ژوئن سال جاری میلادی از برنامه های فوق محرمانه جاسوسی این آژانس امنیتی در آمریکا از تماس های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی پرده برداشت و توسط دولت واشنگتن به جاسوسی متهم شد و در حال حاضر با گرفتن پناهندگی یک ساله، در روسیه به سر می برد.

در این خبر آمده است که این تجمع دو روزه با عنوان «تظاهرات علیه جاسوسی گسترده» در روزهای 26 و 27 ماه اکتبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد؛ این تظاهرات همزمان با دوازدهمین سالگرد امضای قانون میهن پرستی توسط «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهور سابق آمریکا برگزار خواهد شد.

این پایگاه خبری گزارش داده است که «اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا» و «بنیاد مرز الکترونیک»، وب سایت خبری «ردیـت»، بنیاد «موزیلا»، مرکز خدمات مردمی «فریدم ورکز» و سازمان «آزادی مطبوعات»، سازمان دهندگان اصلی این تظاهرات دو روزه در واشنگتن هستند.

بر اساس اطلاعاتی که سازمان دهندگان این تظاهرات گزارش داده اند، شرکت کنندگان در این راهپیمایی دو روزه می توانند با مقامات منتخب خود دیدار داشته باشند و نگرانی های خود را درباره این حقیقت که آژانس امنیت ملی آمریکا و سایر گروه های اطلاعاتی این کشور همچنان در حال استفاده از برنامه های جنجالی نظارتی و جاسوسی هستند، بیان کنند.

بر اساس این خبر، هدف اصلی این تظاهرات به تصویر کشیدن مخالفت عمیق و عمومی به فعالیت های پر جر و بحث جمع آوری اطلاعات توسط آژانس امنیت ملی آمریکا است و ایده طرح شده در این تظاهرات این است که فعالان، حامیان آزادی های مدنی و هر کسی که فکر می کند به وی خیانت شده است و می خواهد از حریم خصوصی اش تحت متمم چهارم قانون اساسی آمریکا اطمینان حاصل کند، با یکدیگر متحد شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها