امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55322
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 43
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، همزمان با تشدید درگیری بین گروه‌های تندرو سلفی با دولت کردستان ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل المیادین، همزمان با تشدید درگیری بین گروه‌های تندرو سلفی با دولت کردستان عراق، در سوریه نیز درگیری‌های شدیدی بین شبه نظامیان کرد با مخالفان مسلح آغاز شده است.

همزمان 43 گروه مسلح مخالف سوریه ائتلافی با عنوان «جیش الاسلام» تشکیل داده‌اند و این در شرایطی است که مخالفان مسلح وارد درگیری با یکدیگر بر سر تسلط بر چاه‌های نفت شده‌اند.

همزمان با اوج گیری درگیری بین گروه تروریستی داعش (دولت اسلامی عراق و شام) وابسته به القاعده با نیروهای ارتش آزاد، ترکیه گذرگاه مرزی «سلام» را در شمال عزاز بسته است.

این گذرگاه اصلی‌ترین مسیر برای ارسال کالا و مواد مورد نیاز مخالفان در شمال حلب است که در هفته‌های اخیر شدیدترین درگیری‌های بین ارتش آزاد و نیروهای القاعده‌ای داعش در آنجا روی داده است.

از سوی دیگر گروه‌های وابسته به القاعده نیز در مناطق مختلف جنوبی سوریه از جمله در شهر «بوکمال» برای کنترل بر مناطق نفتی وارد درگیری شده‌اند که تبادل آتش بین دو گردان موسوم به «الله اکبر» و «براء» شدیدترین آنها بوده است.

جبهه النصره نیز در انتقال تانکرهای نفتی از مناطق تحت کنترل به دیگر مناطق با مشکل مواجه شده است و این تانکرها هدف حمله دیگر گروه‌ها قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر جبهه النصره با داعش در الرقه و الحسکه بر سر چاه‌های نفتی با یکدیگر درگیر شده‌اند.

نفت تنها دلیل درگیری بین گروه‌های مسلح در سوریه نیست، در دیرالزور گردان «غربا الشام» وابسته به ارتش آزاد با جبهه النصره بر سر بستن مراکز قمار و فروش مشروب با یکدیگر درگیر شده‌اند.

شهر طبقه نیز عرصه درگیری بین گردان «منتصر بالله» وابسته به ارتش آزاد با داعش بر سر کنترل بر گذرگاه منتهی به سعد بعث یکی از بزرگترین‌ سدهای سوریه بود که این درگیری با پیروزی نیروهای القاعده‌ای همراه بود.

این درگیری‌ها در حالی صورت می‌گیرد که در عرصه سیاسی نیز مخالفان دچار اختلافات گسترده هستند و این اختلافات پس از موضع گیری احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان درباره حضور در نشست ژنو 2 و قعطنامه جدید شورای امنیت به اوج خود رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها