امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55324
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز تحلیلی «دین، حقوق و سیاست» در یک کنفرانس مطبوعاتی با رسانه‌های قرقیزستان اظهار ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز تحلیلی «دین، حقوق و سیاست» در یک کنفرانس مطبوعاتی با رسانه‌های قرقیزستان اظهار داشت که وزارت آموزش و پرورش این کشور همچنان به تبعیض علیه زنان مسلمان ادامه می‌دهد.

وی افزود: کارشناسان ما در روز حدود 200 تماس همراه با شکایت را در این رابطه دریافت می‌کنند ضمن این که هر ساله در ماه می و سپتامبر وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان فشار زیادی را به دانش‌آموزان دختر محجبه وارد می‌کند و حال آنکه آنان به هیچ کس آسیب نمی‌رسانند و تنها خواستار دریافت آموزش شایسته می‌باشند اما آنان را از مدارس اخراج می‌کنند.

رئیس مرکز «دین، حقوق و سیاست» تصریح کرد که چنین اقداماتی توسط کارکنان وزارت آموزش و پرورش و مدیران مدارس موجب ایجاد شکاف در جامعه می‌شود.

قادر ملک‌اف گفت: اعتقاد برای است که این مسئله عاملی برای تحریک جامعه مسلمان قرقیزستان می‌باشد که به عنوان نمونه می‌توان به انفجارات گروه‌های تروریستی در قزاقستان پس از اعمال چنین اقداماتی در این کشور اشاره کرد.

وی در ادامه عنوان کرد که این مسئله می‌تواند موجب تقسیم جامعه به 2 بخش سکولار و مذهبی شود، همانند آنچه در مصر رخ داده است.

قادر ملک‌اف در پایان خاطرنشان کرد که حجاب تنها به عنوان نوع پوشش لباس نیست، بلکه بیانگر ایدئولوژی فرد می‌باشد. با این وجود، در مدارس به تربیت معنوی و اخلاقی توجه نمی‌شود و حال آنکه در آنجا مشکلات خاص خود را دارد و به آموزش مسائل جنسی و سقط جنین و غیره توجه می‌شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار