امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55325
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع قرقیزستان، مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی امروز هشتم مهرماه (30 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع قرقیزستان، مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی امروز هشتم مهرماه (30 سپتامبر) در مرکز واحد تربیت کادرهای نظامی این نهاد با حضور مقامات رسمی 2 کشور از جمله «اسکندر اکرام‌اف» ریاست آموزش رزمی وزارت دفاع و «نبی گازنلی» وابسته نظامی سفارت ترکیه در «بیشکک» برگزار شد.

به گفته این منبع، این دوره آموزشی که با کمک مالی ترکیه جهت تدریس نیروهای چترباز و امنیت داخلی وزارت دفاع قرقیزستان راه‌اندازی شده است، مطابق با طرح همکاری‌های دوجانبه میان نیروهای مسلح این کشور و ستادکل ارتش ترکیه به اجرا می‌رسد.

در این بیانیه تصریح شده است که بنابر برنامه تدوین‌شده، نظامیان وزارت‌ دفاع و حالت‌های اضطراری و همچنین تعدادی از پرسنل نیروهای وزارت کشور قرقیزستان از جمله کسانی هستند که به اولین دوره آموزشی جلب شده‌اند.

در این بیانیه آمده است که سروان «افوق ژرار»، ستوان یک «آیدین آیخان» و گروهبان «گیوگر اتر» از مربیان ستادکل نیروهای مسلح ترکیه از جمله متخصصانی هستند که در برگزاری این دوره آموزشی سهم دارند.

به گفته این منبع، در این دوره آموزشی که برای مدت 45 روز برنامه‌ریزی شده‌ است، تدریس برنامه‌های تئوری و عملی برای نظامیان قرقیز پیش‌بینی شده است.

کارشناسان بر این نظرند که تمایل مقامات بیشکک به همکاری‌های نظامی و نظامی- فنی با ترکیه در دورانی که می‌خواهد قرارداد همکاری با آمریکا در مورد پایگاه نظامی «ماناس» را لغو کند، رو به افزایش است.

این کارشناسان می‌گویند: احتمالا بیشکک با پایان همکاری با آمریکا در «ماناس» و با تغییر نام مرکز بین‌المللی حمل‌ونقل ترانزیتی به مرکز حمل‌ونقل غیرنظامی، آن را در  اختیار شرکت‌های ترکی می‌گذارد.

آنان این احتمال را می‌دهند که آموزش نظامی پرسنل وزارت دفاع و دیگر نهادهای نظامی قرقیزستان با هدف تأمین و اجرای اقدامات امنیتی و حفاظتی این مرکز در آینده انجام می‌شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها