امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55333
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۸
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر ماکی" وزیر امور خارجه بلاروس در جریان مباحثات کلی مجمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر ماکی" وزیر امور خارجه بلاروس در جریان مباحثات کلی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ناروا بودن تحریم‌های بین المللی در قبال این کشور و کوبا را مورد تاکید قرار داد.

وزارت خارجه بلاروس، امروز دوشنبه اعلام کرد که رئیس دستگاه دیپلماسی خارجی این کشور توجه جامعه جهانی را به ناروا بودن رژیم تحریم‌ها علیه کشورهایی نظیر بلاروس و کوبا جلب کرد که مردم آن تمایل دارند تا بطور مستقل کشوری قدرتمند داشته باشند.

بر اساس این اطلاعات، ماکی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: برای چه نظام سیاسی داخلی کشورهایی مانند بلاروس و کوبا دستاویز برخی کشورها برای اعمال تحریم‌ها قرار گرفته است که این کار از لحاظ حقوق بین الملل نادرست است. چرا که مردم این کشورها فرمول تحمیلی برای اجرای سیاست داخلی در کشورهایشان را قبول نداشته و تمایل دارند که سیاست خاص خود را پیاده کنند. ادعایی در قبال این کشورها نباید وجود داشته باشد.

وزیر خارجه بلاروس بعنوان یکی از عناصر نظم جهانی از تقویت نقش دولت نام برد.

در حال حاضر روابط بلاروس و اتحادیه اروپا بسیار تیره است. اتحادیه اروپا از نقض حقوق بشر در بلاروس بشدت انتقاد کرده و تحریم‌هایی را علیه برخی مقامات دولتی این کشور اعمال کرده و آنها مجاز به ورود به خاک کشورهای اروپایی نیستند. مقامات بروکسل آزادی زندانیان سیاسی را شرط بهبود روابط با بلاروس قرار داده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار