امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55337
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیرکل سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت درگفت و گو با روابط عمومی جشنواره با بیان اینکه در دوره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیرکل سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت درگفت و گو با روابط عمومی جشنواره با بیان اینکه در دوره اول جشنواره تنها رویکرد ملی داشته و در دوره دوم و سوم جشنواره رویکرد بین المللی پیدا کرده است، گفت: مقاومت یکی از مهمترین مسائل اجتماعی است که در تمام دنیا به آن توجه می کنند، مانند ایرلند و انگلیس که هنرمندان ایرلندی پس از حمله انگلیس در پهنای مختلف با استفاده از هنرهای گرافیک، نقاشی، سینما و... به دفاع از ارزش های سرزمین خود پرداختند.

وی ادامه داد: همواره در اکثر نقاط حادثه خیز هنرمندان به دفاع از باورهای اجتماعی شان می پردازند که این امر در کشور ما نیز ناشناخته نیست و مردم ایران دوره 8 سال دفاع مقدس را جزو مهمترین لحظات زندگی شان می دانند.

صادقی تصریح کرد:  موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین موضوع بیداری و مبارزه با استکبار در هر نقطه ای از جهان  در دستور کار این جشنواره قرار گرفته و ما بر اساس این منطق و موضوعات در بخش های مختلف فراخوان جشنواره را منتشر کردیم و آخرین اتفاق در پهنه هنر مقاومت هم سوم آذرماه در قالب نمایشگاهی به معرض نمایش در خواهد آمد.

وی کیفیت آثار سومین دوره جشنواره جهانی هنر مقاومت را نسبت به دو دوره قبل ژرف تر، فاخرتر و جامع تر عنوان کرد و افزود: خوشبختانه دبیران هر بخش دارای دقت عمل هستند و در فرایند مخاطب شناسی به خوبی عمل کردند و توانستند هنرمندان زیادی را جذب کنند.

دبیرکل سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با اشاره به توزیع و چاپ آثار جشنواره ، اظهار کرد: یکی از دلایلی که می تواند یک جشنواره را ماندگار کند انتشار و انعکاس آثار است که خوشبختانه کتاب جشنواره اول و دوم را منتتشر کردیم و از کتاب سومین دوره از جشنواره جهانی هنر مقاومت هم در روز اختتامیه رونمایی خواهیم کرد ، در واقع به همین دلیل در این دوره یک سال زودتر فعالیت مان را آغاز کردیم و مرحله به مرحله از آثار عکسبرداری شد تا در کتاب جامعی آثار جشنواره منتشر شوند.

سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با ریاست جواد جباری و دبیر کلی حبیب الله صادقی ، آذر ماه امسال به ابتکار بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در 12 رشته گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، خط-نقاشی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرح‌های حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها