امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55345
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اطیابی در گفتگو با سایت تهران پرس، ضمن تأکید بر اینکه جشنواره اسکار ...

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اطیابی در گفتگو با سایت تهران پرس، ضمن تأکید بر اینکه جشنواره اسکار صرفا برای امریکایی ها اهمیت دارد و نباید در رسانه های ایران برجسته شود، اظهار داشت: بنده نحوه انتخاب فیلم و گزارش کاری که از سوی هیئت انتخاب فیلم اسکار صورت گرفت را یک حرکت ژورنالیستی تبلیغاتی در جهت تقویت اسکار می دانم و به شدت به آن منتقد هستم.

این کارگردان و تهیه کننده سینمای کشور در ادامه با بیان اینکه سایر کشورهای دنیا برای فرستادن فیلم خود به اسکار تا این حد تبلیغ نمی کنند، گفت: توجه به این نکته حائز اهمیت است که در جشنواره اسکار اهمیتی به فیلم های ارزشمند ایرانی داده نمی شود و ملاک ها برای انتخاب فیلم متفاوت است.

وی بر همین اساس تصریح کرد: حال فارغ از این موضوع که این فیلم به کدام جشنواره می رود انتقاد به روش انتخاب فیلم مورد نظر وارد است که فیلم «گذشته» مولفه های حضور در یک جشنواره بین المللی به عنوان نمایندگی فیلم ایرانی را ندارد.

اطیابی در ادامه گفت: حداقل مولفه برای فیلمی که نمایندگی ایران در یک جشنواره بین المللی را دارد بومی و ملی بودن آن است و اینکه دست کم یک مضمون جهانی انسانی داشته باشد اما مضمون فیلم «گذشته» بیشتر اروپایی است تا ایرانی.

وی با اشاره به فرانسوی بودن تهیه کننده «گذشته»، فیلم یادآور شد: ظاهرا خیلی به این موضوع توجه نشده است که در صورت احتمال جایزه گرفتن این فیلم، یک تهیه کننده فرانسوی باید روی سن برود و جایزه اش را دریافت کند.

اطیابی در پایان خاطرنشان کرد: با اینکه لزومی ندارد برای جشنواره ای مثل اسکار هیئتی برای انتخاب فیلم تشکیل شود اما انتقادی هم به ترکیب هیئت انتخاب کننده این فیلم وارد است که به نظر می رسد خیلی برای انتخاب آنها جدی نبوده اند چرا که چنین هیئتی باید متشکل از کارگردانان، نویسندگان و تهیه کنندگان باشد و لزومی برای حضور بازیگران در ترکیب آن نیست.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها