امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5535
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 144
«محمدرضا حاجیان» کارشناس مسائل اسرائیل در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که طرف‌های حامی ...

«محمدرضا حاجیان» کارشناس مسائل اسرائیل در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که طرف‌های حامی تروریسم در سوریه که عامل ایجاد ناآرامی در این کشور شدند، پس از حملات اخیر ارتش به تروریست‌ها در القصیر و محاصره آنها برای مانع شدن از پیش‌روی‌های ارتش دست به دامن رژیم صهیونیستی شدند.

وی در ادامه افزود: اسرائیل با هدف کاهش توان ارتش سوریه دست به حمله زده تا مانع از فروپاشی و انهدام تروریست‌ها شود.

این کارشناس مسائل اسرائیل اظهار داشت که نباید فراموش کرد یوسف قرضاوی رهبر معنوی تروریست‌های سلفی به صراحت از غربی‌ها درخواست کرد که آمریکا به سوریه حمله کنند و به صراحت اطمینان داد که مخالفان پس از به قدرت رسیدن علیه اسرائیل اقدامی نمی‌کنند.

وی با اشاره به سفر اخیر برخی رهبران عربی به آمریکا تصریح کرد که این سفرها می‌تواند نشانه این باشد که این کشورها از کاخ سفید درخواست کمک برای نجات تروریست‌ها کردند.

محمد حاجیان اظهار داشت: آمریکا به دلایل متعدد خودش نمی‌تواند وارد فاز نظامی در سوریه شود، لذا از اسرائیل درخواست کرده به نیابت از واشنگتن به سوریه حمله کند.

وی تاکید کرد که قطعاً درخواست کشورهای عربی حامی تروریست‌ها در سوریه آمریکا و اسرائیل را برای حمله به سوریه ترغیب کرده است.

این کارشناس ابراز داشت که با توجه به حساسیت شرایط منطقه،  سوریه باید با تدبیر و فکر پاسخ دهد و توقع یک اقدام نسنجیده انتظار مناسبی نیست.

وی گفت: سوریه به شدت درگیر مقابله با تروریست‌هایی است که مورد حمایت غرب‌اند و به واقع ارتش این کشور درگیر جنگ با کسانی است که مورد حمایت بسیاری از کشورهاست.

این کارشناس ابراز داشت که آمریکا اگرچه خودش حضور مستقیم ندارد ولی با کمک‌های مختلف باعث شده‌اند که آتش بحران همچنان ادامه پیدا کند.

محمد حاجیان با اشاره به اینکه در این شرایط باید دمشق واکنش سنجیده‌ای نشان دهد، افزود: به نظر می‌رسد که یکی از اهداف اسرائیل از این حمله غیر منتظره این بوده که سوریه پاسخی منفعلانه بدهد تا با این توجیه آمریکایی‌ها را وارد درگیری مستقیم در جنگ سوریه کند.

وی در پایان ابراز داشت که اکنون برای آمریکا توجیه برای ورود به جنگ سخت است ولی با حمله سوریه به اسرائیل فرصت دخالت کاخ سفید فراهم می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها