امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55352
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی تهامی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی تهامی معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه در سومین جلسه ماهانه مسئولان فرهنگی حوزه‌های ستادی، معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته قوه‌ قضائیه گفت: مسئولان فرهنگی که در متن کار قرار دارند به خوبی می‌توانند مشکلات را درک کنند و برای رفع آنها راهکارهای مناسب ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی شورای فرهنگی دستگاه قضایی در استان‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود: در استان‌ها دادگستری کل استان، ادارات کل ثبت، زندان‌ها، پزشکی قانونی وجود دارند که تمامی آنها زیرمجموعه‌های دستگاه قضایی هستند و نیاز است به منظور تعامل بیشتر بین آنها شورای فرهنگی در سطح هر استان تشکیل شود.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: اسناد بالادستی و بیانیه مأموریت معاونت فرهنگی همچنین اهداف شکل‌گیری این معاونت، آحاد کارکنان و خانواده‌های دستگاه قضایی را شامل می شود.

وی افزود: تشکیل این شوراها در سطح استان زمینه‌ای را فراهم خواهد کرد که بخش‌های مختلف زیرمجموعه دستگاه قضایی از توانمندی‌های یکدیگر آگاهی یابند و براساس اصل هم‌افزایی با استفاده از امکانات موجود در هر بخش نقش پوششی و مکمل برای یکدیگر داشته باشند و بتوانند اهداف پیش‌بینی شده و برنامه توسعه هم‌چنین برنامه چشم‌انداز را محقق کنند.

وی افزود: طبیعی است که بخشی از کارهایی که در هر قسمت انجام می‌شود مشابه است، از این رو در کنار یکدیگر قرار گرفتن این مجموعه‌ها منجر به ارائه دیدگاه‌ها و ایده‌های جدید خواهد شد و بسیاری از مشکلات، موانع و چالش‌ها شناسایی و رفع می‌شود.

تهامی اظهار داشت: این شوراها موظف هستند در پایان هر ماه گزارشی از چگونگی برگزاری جلسه، نظرات، پیشنهادات و راهکارها به مرکز ارسال کنند به طوری که در پایان سال با بررسی آنها بتوانیم به جمع‌بندی کلی برای برنامه سالانه معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه برسیم.

وی افزود: این شوراها می‌توانند خود نیز برنامه‌های مستقلی در استان برگزار کنند که این برنامه‌ها نافی مسئولیت معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه نیست.

تهامی با اشاره به سخنان رئیس قوه‌قضائیه مبنی بر اینکه آنچه در دستگاه قضائی مغفول مانده خانواده کارکنان دستگاه قضایی است تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی معاونت فرهنگی قوه قضائیه خانواده‌ها و فرزندان کارکنان دستگاه قضائی است، از این رو شوراهای فرهنگی در سطح استان‌ها به علت همجواری با کارکنان می‌توانند برنامه‌های مؤثرتر و مفیدتری در جهت تحقق این هدف ارائه دهند.

وی افزود: شوراها وظیفه دنبال کردن و صحه گذاشتن بر نحوه اجرای برنامه ها، هم افزایی و استفاده از امکانات یکدیگر را برعهده دارند.

تهامی با اشاره به تشکیلات جدید معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه گفت: در تشکیلات جدید برای معاونت فرهنگی حدود 170 نیرو دیده شده است.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه اظهار داشت: مرکزیت این شورا به دادگستری‌های هر استان واگذار خواهد شد و ریاست آن را رئیس کل دادگستری استان یا معاونت فرهنگی استان به نیابت از رئیس کل دادگستری استان برعهده خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها