امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55358
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش فارس، «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات گفت: با وجود گذشت 2 هفته از زمان آغاز روند ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست ...

به گزارش فارس، «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات گفت: با وجود گذشت 2 هفته از زمان آغاز روند ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهورى تاکنون تنها یک نفر به طور رسمی براى انتخابات ریاست جمهورى ثبت‌نام کرده است.

وی افزود: این در حالی که  ٧٣ تن از نامزدهای احتمالى بسته‌هاى اطلاعاتی و فرم پیش ثبت‌نام را دریافت کرده‌اند.

امرخیل ابراز امیدوارى کرد که اشخاصی که بسته‌هاى اطلاعاتی را دریافت کرده و می‌خواهند نامزد انتخابات ریاست جمهورى شوند، پیش از ١٤ مهر اطلاعات دقیق خود را در اختیار کمیسیون انتخابات قرار داده و ثبت‌نام کنند.

بامرخیل تصریح کرد: تاکنون در سطح کشور، بیش از ٢٨٦٠ تن از جمله ٢٦٩ زن، بسته‌هاى اطلاعاتی انتخابات شوراهاى ولایتى را اخذ کرده و از این بین ٧٧٩ تن از این افراد ثبت‌نام کرده‌اند.

رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت: روند ثبت‌نام رأى‌دهندگان انتخابات نیز به شکل موفقانه ادامه دارد و تاکنون حدود یک میلیون و 700 هزار تن به از جمله بیش از ٥٠٠ هزار زن، ثبت‌نام کرده و کارت رأى‌دهى را اخذ کرده‌اند.

وى در ادامه افزود: برخی مراکز ثبت‌نام به دلیل مشکلات امنیتى در مناطق «کران منجان» ولایت «بدخشان» و «یحیى خیل» ولایت «پکتیکا» به شکل موقت تعطیل و متوقف شده است اما مراکز ثبت‌نام منطقه «نوزاد» ولایت «هلمند» که به شکل موقت بسته شده بود، دوباره آغاز به کار کرده است.

با این که حدود 2 هفته از روند نام‌نویسی می‌گذرد تاکنون تنها «بسم الله شیر» رئیس «حزب وفاق ملى» به شکل رسمی ثبت نام کرده است.

روند ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به طور رسمی از ٢٥ شهریور در سراسر این کشور آغاز شده و تا 14 مهرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار