امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55359
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سرتاج عزیز مشاورنخست وزیر پاکستان در امور بین‌الملل تصریح کرد که طالبان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، سرتاج عزیز مشاورنخست وزیر پاکستان در امور بین‌الملل تصریح کرد که طالبان پاکستان نیازی به دفتر سیاسی ندارد.

وی افزود: طالبان پاکستان می‌توانند هر‌کسی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند و زمان و مکان مذاکره را نیز تعیین نمایند بنابراین هر مکانی که برای مذاکره در نظر گرفته شود محل استقرار طالبان خواهد بود و نیازی به یک دفتر سیاسی مشخص نیست.

عزیز تصریح کرد: موضوع مذاکره با طالبان افغانستان نسبت به طالبان پاکستان متفاوت بوده و علت بازگشایی دفتر طالبان در قطر این است که این مذاکرات خارج از افغانستان برگزار می‌شوند به همین علت آمریکایی‌ها از آن به عنوان دفتر سیاسی طالبان یاد می‌کنند.

مشاور نخست وزیر پاکستان تصریح کرد: ما سعی داریم داخل پاکستان با طالبان مذاکره کنیم و هر جایی را می‌توان به عنوان محل مذاکره در نظر گرفت.

سرتاج عزیز با اشاره به اینکه نوع نگاه پاکستان و آمریکا نسبت به افغانستان روی روابط این دو کشور تأثیر‌گذار است، افزود: نزدیک بودن «پیشاور» به مناطق قبایلی، این شهر را تبدیل به یک هدف سهل برای تروریست‌ها کرده است.

عزیز تأکید کرد: طالبان پاکستان یک گروه نیستند بلکه از گروه‌های متعددی تشکیل شده‌اند و همین موضوع مذاکره با آنها را دشوار کرده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها