امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55361
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «محمد امین صدیقی» سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «محمد امین صدیقی» سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مشهد بازدید کرد و از نزدیک در جریان چگونگی تولید، انتشار و ارسال خبر در حوزه افغانستان قرار گرفت.
وی با تمجید از ایجاد صفحه اختصاصی افغانستان در سایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این اقدام را گامی مثبت در جهت شناساندن چهره واقعی افغانستان به دور از اخبار جنگ و خشونت ارزیابی کرد.

صدیقی همچنین با حضور در جمع همکاران دفتر منطقه‌ای گفت، امروزه رسانه یکی از ارکان اصلی ساختار سیاسی به حساب می‌آیند و نقش بسیار ارزنده‌ای در سطوح مختلف جامعه بازی می‌کنند اگر نگاهی به تاریخ 20-30 سال پیش داشته باشیم، جوامع بشری تنها در چنگال چند رسانه بین‌المللی بود اما آهسته آهسته علم ارتباطات به سمتی پیش رفت که اکنون مخاطبان در شرایط گوناگون می‌توانند از وقایع پیرامونیشان کسب اطلاع کرده و از جریان امور آگاه شوند.

سرکنسول افغانستان در ادامه تصرح کرد، چنانچه به اشتراکات فراوانی که در بین مردم ایران و افغانستان از گذشته‌های دور وجود داشته است، نگاهی بیندازیم خواهیم دید که تا چه میزان، بین ملت ایران و افغانستان پیوند برقرار بوده بطوریکه هیچ 2 کشور دیگری در منطقه از این سطح و عمق تاریخ دیرینه برخوردار نیستند.

صدیقی در پایان با اشاره به لزوم نگاه فرامرزی و توجه به عمق در کار تحلیل و تفسیر وقایع افغانستان امروز خاطرنشان کرد، خوشحالیم که دفتری تخصصی به کار خبر برای افغانستان می‌پردازد و لذا بایستی در این راه تمام زوایای یک جامعه را منعکس کنید و با ورود به عرصه های فرهنگی چهره واقعی افغانستان را به مردم نشان دهید.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها