امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55371
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 52
امیرعابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بحث‌های رخ داده در مورد داوری گفت: تردید نکنید مسائلی ...

امیرعابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بحث‌های رخ داده در مورد داوری گفت: تردید نکنید مسائلی در فوتبال وجود دارد و ابهام‌هایی بوده و هست اما برایم شگفت‌انگیز است افرادی که به جرم تبانی و زد و بند از فوتبال اخراج شدند اکنون بیش از همه هوار و داد می‌کنند. زمانی دکتر سیار در مورد داوری حرف خوبی زد و ای کاش به آن حرفش گوش می‌‌کردیم اما اکنون همان افرادی که خودشان مورد دارد به عنوان کارشناس در رادیو حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: علی دایی هم بحثی را مطرح می‌کند که در واقع یک جمله قانونی است اینکه اگر کسی تاکنون از جرمی در فوتبال خبر داشته و سکوت کرده، در واقع شریک جرم است.

عابدینی تصریح کرد: همان‌طور که اکنون رویانیان این حرف‌ها را می‌زند من هم زمانی در حضور حسین عسگری به کفاشیان حرف‌هایم را زدم و گفتم که زد و بند وجود دارد اما کو گوش شنوا. با این حال معتقدم داوران ما بسیار زحمتکش و سالم هستند و اگر می‌خواستند فقط انگشت خود را در آلودگی‌هایی که در اطرافشان ایجاد کرده‌ایم فرو کنند اکنون دیگر فوتبال نداشتیم. بستر مخوف شرط‌بندی در فوتبال به راه افتاده است برگزاری پلی‌آف خطرناک هم وضعیت را بغرنج‌تر می‌کند.

عضو هیئت رئیسه سازمان فوتبال با اشاره به درآمد داوران در فوتبال گفت: ارزش مادی داوران در فوتبال تقریبا صفر است ضمن اینکه ارزش معنوی کار آنها را هم هر هفته زیر سؤال می‌بریم. پس داور چه دلخوشی در این فوتبال باید داشته باشد و اگر در باغ سبزی نشان داده شود ممکن است به خاطر شرایط ویژه زندگی داوری لغزش داشته باشد.

وی افزود: ارزش بُرد و سه امتیاز در لیگ برتر یک و نیم میلیارد تومان است یعنی سه امتیاز برای تیم سپاهان یک و نیم میلیارد تومان برای پرسپولیس یک میلیارد و 600 میلیون تومان و برای استقلال هم یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد. البته سه امتیاز برای داماش چیزی در حدود 270 میلیون تومان می‌شود. زیرا کل بودجه ما رقمی در حدود 10 -11 میلیارد تومان است. در چنین شرایطی درآمد داوران از فوتبال‌، ‌حق پخش تلویزیونی، تبلیغاتی محیطی و ... چقدر است؟ کدام داور را به عنوان تشویق با تیم ملی به اردوی خارجی فرستادیم؟ کدام تعاونی مسکن را برای داوران ایجاد کردیم؟ ضمن اینکه در کمیته انضباطی و کمیته استیناف هم گاهی اوقات لجبازی می‌شود با این شرایط باید بگویم زمانی برای اقتدار عام فوتبال به کفاشیان رای دادیم و اکنون باید برای بازگشت اقتدار به فوتبال رای‌مان را از او پس بگیریم.

وی در مورد اینکه وجود فساد در فوتبال را قبول دارد یا نه، گفت: قطعا فساد در فوتبال وجوددارد همانطور که در بخش‌های دیگر هم ممکن است فساد وجود داشته باشد مگر در آموزش و پرورش ما این طور نیست و یک کارمند متخلف پیدا نمی‌شود؟‌در فوتبال هم همین گونه است نباید کار یک فرد فاسد را به حساب کل آن مجموعه گذاشت. مگر در آموزش و پرورش بهترین کار را برای تعلیم و تربیت فرزندانمان انتخاب نمی‌کنیم اما ممکن است فردی دچار خلاف شود در فوتبال هم همین گونه است. من حرفم این است که اگر بخواهند در فوتبال به این مسائل رسیدگی کنند خیلی افراد باید جواب پس بدهند از مدیران عامل گرفته تا مربیان و بازیکنان. به خود من یک بار پیغام دادند که اگر می‌خواهید فلان بازی را برایتان دربیاوریم به میدان آزادی برو و پاکتی را به فردی که در خودرویی فلان شماره است، تحویل بده. پس این مسائل در فوتبال وجود دارد اما نباید همه را به یک چشم نگاه کرد.

عابدینی در مورد اینکه قهرمانی‌های تیم‌ها در 12 دوره گذشته چقدر سالم بوده و یا چقدر مشکوک است، گفت: تیم‌هایی که می‌خواهند قهرمان شوند در پایان فصل اقدامی نمی‌کنند ممکن است در همان سه چهار بازی اول بار خود را ببندند با این حال بزرگترین مشکل در پلی‌آف‌ها رخ داده است اگر می‌خواهید به سرنخی برسید بهتر است داوری‌ها در پلی‌آف‌ها را یک بار به طور دقیق رصد کنیم.

عابدینی در مورد اینکه آیا استقلال می‌تواند چهارشنبه مقابل اف‌سی‌سئول پیروز شود و به فینال برسد، گفت: استقلال در کره بسیار آبرومندانه بازی کرد و بازی خوبی را به نمایش گذاشت. به نظرم در تهران هم می‌تواند بازی را به مساوی بکشاند و با خلق شگفتی فینالیست شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها