امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55374
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 65
«شوکت ابو فخر» کارشناس مسائل سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با اشاره به فعالیت‌های ...

«شوکت ابو فخر» کارشناس مسائل سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با اشاره به فعالیت‌های دیپلماتیک محور سوریه – ایران – روسیه و پیشروی‌های ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم، از مهیا شدن شرایط برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 سخن گفت و افزود: تمام ابعاد توطئه جهانی علیه سوریه در حال افشا شدن است.

وی توافق اعضای شورای امنیت بر سر صدور قطعنامه‌ شماره 2118 به دور از موضوع بند هفت منشور سازمان ملل را عامل ناکامی تلاش‌های جنگ طلبانه علیه سوریه خواند و گفت: اگر مواضع ایران و روسیه نبود این موافقت حاصل نمی‌شد.

ابو فخر خواسته‌ برخی کشورها و گروه‌های معارضان خارج نشین سوریه در بردن سوریه به بند هفتم منشور سازمان ملل را تلاش‌ مذبوحانه در وقت اضافه و قبل از برگزاری کنفرانس ژنو 2 برشمرد.

وی با بیان اینکه مواضع ایران و روسیه بیش از پیش قدرتمندانه شده است، افزود: مواضع سوریه نیز در سایه پیشروی‌های ارتش در عرصه میدانی و اعلام آمادگی ائتلاف مخالفان سوریه برای حضور در کنفرانس ژنو 2، قدرتمند شده است.

این کارشناس سوریه یاد آور شد که هر گاه طرف‌های تاثیرگذار در تحولات سوریه بر سر حضور در کنفرانس ژنو 2 توافق کنند، مخالفت‌های طرف کوچکتر از جمله گروه‌های حاشیه‌ای مخالفان سوریه و حامیان آنها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس راه به جایی نخواهد برد.

وی با اشاره به تلاش‌های مخالفان خارج نشین برای صدور قطعنامه‌ای بر اساس بند هفتم منشور سازمان ملل علیه نظام سوریه، گفت: در سایه تجدید نظر آمریکا در سیاست‌های خود، چنین موضوعی دیگر مطرح نیست.
انتهای پیام/خ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها