امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55394
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، درحالیکه دوشنبه شب (امشب) سال مالی دولت واشنگتن و بودجه آمریکا تمام می شود و هنوز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، درحالیکه دوشنبه شب (امشب) سال مالی دولت واشنگتن و بودجه آمریکا تمام می شود و هنوز قانونگذاران کنگره این کشور نتوانسته اند قانون جدید بودجه را به تصویب در بیاورند و مانع تعطیلی دولت فدرال شوند، برخی از کارگران آمریکایی در نظر دارند در شهرهای این کشور تظاهرات برپا کنند.

بر این اساس، فدراسیون کارمندان دولتی آمریکا در نظر دارد امروز دوشنبه تظاهراتی را در مرکز شهر شیکاگو برگزار کند و با این تجمع، تاثیرات ناشی از تعطیل شدن دولت را بیان کند.

گزارش ها حاکی از آن است که شرکت کنندگان در این تظاهرات، شامل کارگران اداره تامین اجتماعی، آژانس حفاظت از محیط زیست، وزارت کار، وزارت کشاورزی، وزارت مسکن و توسعه شهری خواهند بود.

علاوه بر این، ائتلاف مشابهی از معترضین به ناکامی کنگره در لایحه بودجه جدید دولت، قرار است امروز دوشنبه در بوستون تظاهرات کنند.

گفته می شود که این دو تظاهرات قرار است ظهر روز دوشنبه برگزار شود.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که هفته گذشته نیز انجمن کارگران خدمات خارجی آمریکا تظاهراتی را با عنوان «دیپلماسی در واشنگتن را تعطیل نکنید»، برگزار کردند.

برنامه ریزی برای برگزاری این تظاهرات در حالی صورت گرفته است که جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش لایحه بودجه موقتی را تصویب کردند که در آن بودجه ای برای اجرای لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» لحاظ نشده بود.

دموکرات ها با این لایحه مخالفت کردند و وقتی این لایحه برای بررسی به سنا فرستاده شد، دموکرات ها بر لزوم وجود بودجه ای برای اجرای لایحه خدمات درمانی اوباما در لایحه بودجه سال مالی جدید واشنگتن تاکید کردند و این لایحه را بار دیگر به مجلس نمایندگان فرستادند؛ مجلس نمایندگان نیز بار دیگر لایحه ای را به تصویب در آورد که در آن تامین بودجه لایحه خدمات درمانی اوباما یک سال به تاخیر افتاده است.

درحالیکه اوباما و دموکرات ها روی تامین بودجه لایحه خدمات درمانی تاکید دارند، جمهوریخواهان تاکید کرده اند که در صورت عدم تصویب لایحه پیشنهادی اشان که در آن اجرای لایحه خدمات درمانی یک سال به تعویق افتاده است، با افزایش سقف بدهی دولت واشنگتن مخالفت خواهند کرد.

این در حالیست که دولت واشنگتن به سرعت در حال پر کردن سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری است و اگر سقف بدهی با موافقت جمهوریخواهان افزایش پیدا نکند، دولت ورشکسته خواهد شد و دیگر قادر به پرداخت صورت حساب های خود نخواهد بود.

آخرین باری که دولت واشنگتن به تعطیلی کشانده شد، 17 سال پیش بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها