امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۱۲:۴۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 554
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 412
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، رسانه‌های محلی کره جنوبی خبر داده‌اند در شرایطی که ممکن است پیونگ‌یانگ در حال آماده شدن برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، رسانه‌های محلی کره جنوبی خبر داده‌اند در شرایطی که ممکن است پیونگ‌یانگ در حال آماده شدن برای آزمایش موشکی باشد، سئول سطح هشدار نظامی خود و همچنین اقدامات رصد تحرکات کره شمالی را افزایش داده است.  

وزیر خارجه کره جنوبی امروز چهارشنبه گفت: کره شمالی به احتمال زیاد آماده است موشک میان برد خود را در هر لحظه‌ای پرتاب کند.

«یان بیونگ سه» افزود: بنا بر اطلاعات دریافتی ما و آمریکا، امکان شلیک موشک کره شمالی در هر زمانی وجود دارد. از الان به بعد هر لحظه ممکن است کره شمالی دست به این اقدام بزند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی هم گزارش داده است فرماندهی نیروهای مشترک آمریکا و کره جنوبی وضعیت هشدار خود را از سطح «سوم» به سطح «دوم» افزایش داده است که وضعیت هشدار در شرایط «تهدید حیاتی» است.

بحران کنونی در شبه جزیره کره از ماه گذشته و در واکنش به مانورهای مشترک کره جنوبی و ایالات متحده شدت گرفت. واحدهایی از ارتش آمریکا از زمان ترک مخاصمه در جنگ کره در سال 1953 در کره جنوبی مستقر بوده‌اند و در سال های اخیر، به طور مرتب مانورهای مشترکی را با نیروهای کره جنوبی اجرا کرده اند.

در سال جاری، این مانورها در حالی آغاز شد که کره شمالی پیشتر به دلیل نقض قطعنامه های شورای امنیت در مورد منع فعالیت های هسته ای و موشکی، با تشدید تحریم های بین المللی و همچنین دور جدید تحریم های یکجانبه ایالات متحده مواجه شده بود.

مقامات کره شمالی بخشی از تمرین های این مانور، از جمله پرواز یک فروند هواپیمای بمب افکن قادر به حمل بمب اتمی بر فراز خاک کره جنوبی را تحریک آمیز و نشانه آمادگی ایالات متحده و کره جنوبی برای حمله نظامی به شمال توصیف کردند.

در واکنش به این مانور، کیم جونگ اون، رهبر آن کشور، به واحدهای ارتش دستور آماده باش نظامی جهت حمله به خاک کره جنوبی را داده و مقامات کره شمالی ایالات متحده را به حمله اتمی تهدید کرده اند.

به منظور القای وضعیت بحرانی در منطقه، وزارت خارجه کره شمالی به سفارتخانه های خارجی توصیه کرد که به منظور حفظ جان کارکنان خود در برابر حملات قریب الوقوع خارجی، آماده تخلیه آنان باشند هر چند کمتر سفارتخانه ای این هشدار را جدی گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها