امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55400
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنرانی خود در مجمع عمومی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک تأکید کرد که جنگ داخلی در سوریه وجود ندارد بلکه جنگی که جریان دارد مبارزه با تروریسم است و برخی کشورها به بهانه کمک های بشر دوستانه در امور داخلی کشورها دخالت می کنند.

وی همچنین با تأکید بر مخالفت سوریه با استفاده از سلاح شیمیایی یادآور شد که معارضان به منطقه «خان العسل» حمله شیمیایی کرده‌‌اند.

وی افزود: هر ادعایی درباره راهکار سیاسی در سایه حمایت از تروریسم مطرح می‌شود فریبنده و گمراه کننده است و کسانی که خواستار راهکار سیاسی هستند باید بدون پیش شرط در ژنو2 حضور داشته باشند.

وزیر امور خارجه سوریه با رد دخالت خارجی در امور داخلی سوریه تاکید کرد که ملت سوریه مخالف دخالت خارجی در امور سیاسی این کشور است.

وی فلسطین و جولان اشغالی را مسائل اساسی و محوری این کشور خواند و خواستار بازگشت آوارگان سوریه به کشور شد.

ولید معلم همچنین خواستار ایجاد خاورمیانه‌ای بدون سلاح کشتار جمعی شد و از اسرائیل خواست به معاهده منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی بپیوندد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها