امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55418
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور سودان امروز دوشنبه اعلام کرد تصاویر منتشر شده در اینترنت که نشان می دهد پلیس سودان هفته ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور سودان امروز دوشنبه اعلام کرد تصاویر منتشر شده در اینترنت که نشان می دهد پلیس سودان هفته گذشته تظاهرات کنندگان را مورد ضرب و شتم قرار داده است ، مربوط به کشور دیگری است.

ابراهیم محمود حمد در نشستی خبری اعلام کرد: اغلب تصاویر پخش شده در رسانه های اجتماعی مربوط به مصر است.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد: پلیس سودان امروز دوشنبه به سمت گروهی دانشجوی دختر که داخل دانشگاهی نزدیک خارطوم تظاهرات ضد دولتی برگزار کرده بودند گاز اشک آور شلیک کرد.

قاسم بدری رئیس دانشگاه افحاد شهر «ام درمان» گفت: بین 150 تا 200 دانشجوی این دانشگاه تظاهراتی علیه دولت برگزار کرده بودند که نیروهای پلیس از بیرون دانشگاه به سمت دانشجویان گاز اشک آور شلیک کردند اما هیچکس در این تظاهرات آسیبی ندید.

مناطق مختلف سودان در روزهای اخیر صحنه برگزاری تظاهرات ضد دولتی بوده است، تظاهرات کنندگان به افزایش قیمت بنزین و گاز که در نتیجه حذف یارانه سوخت صورت گرفت معترض هستند.

نزدیکان رئیس جمهور، نیروهای خارجی را به تلاش برای بی ثبات کردن کشور متهم کرده اند.

امروز دوشنبه ده ها تن در برابر سفارت سودان در قاهره تظاهرات کردند و خواستار برکناری البشیر شدند.

در حالی که یک هفته از تظاهرات و اعتراضات علیه تدابیر اقتصادی دولت می گذرد، برخی از رهبران حزب حاکم در این کشور از دولت خواستند از تصمیم خود عقب نشینی کند و مخالفت خود را نیز با توسل به خشونت برای مقابله با اعتراضات مردم اعلام کردند.

در همین حال جریان اصلاح طلب در حزب کنگره ملی حاکم بر سودان با ارائه یادداشتی سیاست های ریاضت اقتصادی دولت علیه مردم را محکوم کرد.

احمد الدعاک از اعضای جریان اصلاح طلب در حزب کنگره ملی حاکم بر سودان گفت: کاملا روشن است که مردم با این تصمیمات مخالف هستند، بسیاری از رهبران حزب کنگره نیز با این تصمیمات مخالفت می کنند.

جریان اصلاح طلب حزب کنگره استفاده پلیس و نیروهای امنیتی از گلوله های جنگی علیه تظاهرات کنندگان را محکوم کرد و خواستار تحقیق درباره عاملان کشتار تظاهرات کنندگان شد اما حزب کنگره یادداشت جریان اصلاح طلب حزب را کم اهمیت دانست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها