امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55436
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با نزدیک شدن به ساعت 11:59 دقیقه دوشنبه شب (امشب) به وقت محلی که ضرب الاجل تعیین شده برای تصویب قانون بودجه جدید برای ...

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با نزدیک شدن به ساعت 11:59 دقیقه دوشنبه شب (امشب) به وقت محلی که ضرب الاجل تعیین شده برای تصویب قانون بودجه جدید برای دولت واشنگتن و زمان پایان سال مالی آمریکا است، سیاستمداران آمریکایی تنها چند ساعت فرصت دارند تا از اولین تعطیلی دولت آمریکا در طول 17 سال گذشته جلوگیری کنند اما با این حال حصول توافق بودجه بین قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا، بعید به نظر می رسد.

در حالیکه چند ساعت به شروع سال مالی جدید دولت واشنگتن بیشتر باقی نمانده و هیچ توافق بودجه ای بین قانونگذاران کنگره آمریکا ایجاد نشده است، اداره های دولت فدرال در سراسر این کشور تمام فعالیت های غیر ضروری خود را متوقف خواهند کرد؛ در صورت تعطیلی موقت دولت فدرال، حدود 40 درصد از کارگران آمریکایی برابر با 800 هزار کارمند و از جمله 400 هزار کارمند غیر نظامی در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، مجوز هستند که مرخصی بدون حقوق بگیرند.

تعطیلی قریب الوقوع دولت فدرال منجر به سردرد بزرگ فرماندهان نظامی آمریکا شده است؛ مقامات نظامی آمریکا مشغول تشکیل جلساتی به منظور بررسی چگونگی حفظ فعالیت پنتاگون به عنوان یکی از قدرتمندترین ارتش جهان در پی تعطیلی دولت فدرال هستند و در این بین، پنتاگون با فرماندهان پایگاه های نظامی آمریکا در سراسر جهان، کنفرانس تلفنی برگزار می کند.

«رابرت هیل» حسابرس کل پنتاگون در این باره گفته است: افراد در حال حاضر به جای اینکه تمرکز کاملی روی انجام ماموریت خود داشته باشند، نگرانند که آیا چک های پرداختی آنها به تاخیر می افتد یا خیر.

هیل اعلام کرده است که هزینه آمادگی پنتاگون برای مقابله با تعطیلی دولت فدرال معادل با هزاران ساعتی است که کارمندان پنتاگون می توانند صرف حفاظت از امنیت ملی آمریکا بکنند.

علاوه بر این، اکثریت کارگران دولت فدرال که فعالیت آنها ضروری است، مجبور خواهند شد در صورت تعطیلی موقت دولت واشنگتن بدون دریافت حقوق کار کنند تا زمانی که کنگره آمریکا لایحه بودجه جدیدی را به تصویب برساند.

اگر در طول 11 ساعت باقی مانده به پایان سال مالی واشنگتن، لایحه بودجه ای به تصویب کنگره آمریکا نرسد، پارک های ملی آمریکا و موزه ها بسته می شوند‌؛‌ روند رسیدگی به ده ها هزار گذرنامه و درخواست های طرح شده برای دریافت ویزا و فعالیت دادگاه ها برای مثال به تاخیر می افتد.

امیدها به جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال بعد از آنکه مجلس نمایندگان کنگره آمریکا لایحه بودجه ای را به تصویب رساند که در آن تامین بودجه لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور به مدت یک سال به تعویق افتاده بود،‌ از بین رفت.

دموکرات های سنای آمریکا با این طرح جمهوریخواهان مخالفت کردند و شخص اوباما اعلام کرد که هر قانونی را که به دنبال به تاخیر انداختن اجرای طرح خدمات درمانی در قالب لایحه بودجه باشد، وتو خواهد کرد.

با وجود این شرایط، دموکرات های هم حزبی اوباما سران جمهوریخواه کنگره را به دلیل اینکه کشور را برای تحقق هدفشان در ضربه زدن به اوباما، گروگان گرفته اند، متهم کرده اند و در طرف مقابل نیز جمهوریخواهان تاکید دارند که آنها به خشم عمومی به اصلاحات خدمات درمانی موسوم به خدمات درمانی اوباما واکنش نشان می دهند.

این در حالیست که هدف از لایحه خدمات درمانی اوباما گسترش خدمات مراقب بهداشتی مقرون به صرفه برای 44 میلیون آمریکایی بیمه نشده است.

با این حال، حزب جمهوریخواه مقصر اصلی هرگونه عواقب ناشی از تعطیلی دولت فدرال خواهد بود.

انتظار می رود که سنای آمریکا امروز دوشنبه هنگام بررسی لایحه اخیر مجلس نمایندگان، پیشنهادات مطرح شده در این لایحه مبنی بر تعویق اجرای طرح خدمات درمانی اوباما را حذف کند و بعد این لایحه را بار دیگر به مجلس نمایندگان بفرستد.

همزمان که دو مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا مشغول رد و بدل کردن توهین به یکدیگر هستند، انتظار می رود که آمریکا دیگر نتواند در تاریخ 17 اکتبر سال جاری میلادی بدهی های خود را پرداخت کند مگر اینکه سقف بدهی دولت واشنگتن افزایش پیدا کند.

جمهوریخواهان تهدید کرده اند که اگر سنا لایحه بودجه مصوب مجلس نمایندگان را که شامل تعویق یک ساله اجرای طرح خدمات درمانی اوباما می شود تصویب نکنند، آنها نیز با افزایش سقف بدهی 16.7 تریلیون دلاری واشنگتن مخالفت خواهند کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها