امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55445
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شبکه عربی حقوق بشر» در مصر تاکید کرد اقدام مقامات عربستانی در فیلتر کردن سایتی به اسم « 26 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شبکه عربی حقوق بشر» در مصر تاکید کرد اقدام مقامات عربستانی در فیلتر کردن سایتی به اسم « 26 اکتبر» که خواستار رانندگی زنان عربستانی است نشان می‌دهد که عربستان تنها بازمانده نظام های قرون وسطایی است.

این شبکه افزود: سایت « 26 اکتبر» توسط گروهی از شهروندان و زنان عربستانی راه اندازی شده بود که فیلتر کردن آن در داخل عربستان ادامه شیوه سرکوب و استبدادی نطام آل سعود به حساب می آید. تعداد طرفداران رانندگی زنان در این سایت به 12000 هزار نفر رسیده بود.

فیلتر زمانی انجام شد که این سایت در تاریخ 11 سپتامبر 2013 بیانه ای را منتشر کرد و در آن از مقامات عربستانی درخواست کرده بود تا به زنان عربستانی اجازه رانندگی بدهند.

سایت « 26 اکتبر» روز 26 اکتبر را زمانی برای شکستن ممنوعیت رانندگی زنان در عربستان اعلام کرده بود که با استقبال گسترده زنان عربستانی روبرو شد.

شبکه عربی حقوق بشر تاکید کرد: فیلتر سایت « 26 اکتبر»نقض آشکار آزادی بیان و اندیشه است.

این شبکه تاکید کرد این گونه اقدامات حکومت عربستان نقض آشکار  ساده‌ترین حقوق زنان عربستانی است که آل سعود مدعی است این حقوق زنان را در برابر دنیای دموکراسی حفظ کرده است.

در عربستان هیچ قانونی وجود ندارد که رانندگی زنان را جرم بداند همچنین در متون دینی نیز رانندگی زنان منع نشده است.

در کشور عربستان زنان حق رانندگی ندارند و زنان زیادی به دلیل رانندگی به زندان افتاده اند از جمله این زنان منال شریف است که هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان او را به خاطر رانندگی دستگیر کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها