امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55459
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۶
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، حکومت عربستان امسال هم با محروم کردن مردم سوریه از فریضه حج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، حکومت عربستان امسال هم با محروم کردن مردم سوریه از فریضه حج در اقدام کاملا سیاسی به گروه‌های مورد حمایت خود که ضد نظام سوریه هستند، مجوز اعزام انفرادی در چهار کشور را صادر کرده است.

حکومت عربستان که از حامیان اصلی گروه‌های مسلح تکفیری در سوریه به شمار می‌رود، در اقدام کاملا سیاسی و با محروم کردن مردم داخل کشور سوریه از فریضه حج همچون سال گذشته، برای افرادی که مخالفان سوری تعیین کنند، روادید حج صادر می‌کند.

محمد بن عبدالرحمن البیجاوی مدیر وزارت حج عربستان در منطقه مدینه منوره در گفت‌وگو با عکاظ اعلام کرد: حجاج سوری مقیم چهار کشور امسال در موسم حج شرکت می‌کنند.

البیجاوی گفت: وزارت حج عربستان تمام اقدامات مربوط به استقبال از حجاج سوری (سوری های مقیم خارج که گروه های مخالف ضد نظام سوریه مشخص می‌کنند) را برای موسم حج امسال بر اساس سهمیه رسمی اختصاص داده شده به آنها انجام داده است و با ائتلاف ملی سوری (مخالفان سوری خارج نشین) به عنوان یک طرف رسمی در سوریه برای ساماندهی امور حجاج سوریه هماهنگی شده است.

البیجاوی افزود: ورود حجاج سوری به عربستان فقط از چهار کشور اردن، ترکیه، مصر و لبنان امکان پذیر است و تمام امور مربوط به استقبال و اعزام آنها انجام شده و انتظار می‌رود، طی روزهای آینده وارد عربستان شوند.

خاطر نشان می‌شود، حکومت سعودی سال گذشته نیز در اقدامی کاملا سیاسی و بر خلاف قوانین سازمان همکاری اسلامی، مردم سوریه را از فریضه حج محروم کرد و امسال هم دست به چنین اقدام سیاسی، تبعیض آمیز و غیر قانونی زده و جالب اینکه ائتلاف مخالفان سوری را در حالی نماینده رسمی سوریه معرفی کرده که این ائتلاف در خارج از سوریه فعالیت می‌کند و حتی گروه های مسلح هم به آن پشت کرده‌اند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها