امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55469
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه با لایحه بودجه مورد تائید مجلس نمایندگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه با لایحه بودجه مورد تائید مجلس نمایندگان مخالفت کرد تا دولت فدرال یک گام دیگر به تعطیلی نزدیک شود.

مجلس سنای آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد و حامی طرح خدمات درمانی‌ای است که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور ارائه کرده، روز دوشنبه با لایحه بودجه‌ای که اجرای این طرح را یکسال به تعویق می‌اندازد، با 54 رأی منفی در برابر 46 رأی مثبت، مخالفت کرد. این لایحه بودجه را مجلس نمایندگان که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، تائید کرده بود.

با رأی منفی سنا به این لایحه، بودجه بار دیگر برای بازنگری به مجلس سنا بازمی‌گردد. در صورتی که نماینده کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و سنا) تا پایان وقت روز دوشنبه نتوانند بر سر بودجه با هم توافق برسند، دولت فدرال تعطیل می‌شود.

آخرین باری که دولت مرکزی آمریکا تعطیل شده بود، به 17 سال قبل بازمی‌گردد. در صورتی که دولت فدرال تعطیل شود، بیش از 700 هزار کارمند دولتی، بدون دریافت حقوق از کار تعلیق می‌شوند و تا زمانی که اختلاف بر سر بودجه رفع نشود، تضمینی برای بازگشت آن‌ها به کار نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها