امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55473
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۶
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، همزمان با تلاش تروریست‌های مسلح برای مسدود کردن راه ارتباطی دمشق- حمص با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، همزمان با تلاش تروریست‌های مسلح برای مسدود کردن راه ارتباطی دمشق- حمص با استفاده از مناطق کوهستانی شمال دمشق و به عبارت دقیق‌تر کوه‌های «القلمون»، نیروهای ارتش به مقابله با آنان برخاسته تا این هدف را برای آنان دست نیافتنی کنند.

نیروهای ارتش در چارچوب نقشه‌ای که از سه ماه پیش علیه تروریست‌های مسلح در دمشق و ریف دمشق به اجرا گذاشته، به مقابله با آنان برخاسته است.

در این میان، اطلاعات رسیده حاکی از این است که تروریست‌ها در تلاش هستند، از مناطق کوهستانی به ویژه کوه‌های القلمون به عنوان گذرگاه امن برای تردد نیروهای خود و مبارزه در مناطق مختلف از جمله «الزبدانی»، «رنکوس» و «عسال الورد» استفاده کنند.

در مقابل، نیروهای ارتش سوریه نیز با کمین در مسیر تروریست‌ها، تاکنون عملیات نظامی موفقیت‌آمیزی را در سراسر ریف دمشق و نوار مرزی با لبنان محقق ساخته و مناطق مختلف مانند «الزبدانی» و «رنکوس» را که تروریست‌ها از آن برای انتقال نیرو به «برزه» در دمشق استفاده می‌کردند، کاملا مسدود کرده و کنترل آن را به دست گرفتند.

در این میان، یک کارشناس نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: اهمیت مسدود کردن راه‌هایی که تروریست ها از آن برای انتقال نیرو و مهمات استفاده می‌کنند، در این است که تروریست‌های مسلح  در صدد هستند، از طریق رنکوس وارد نقطه مرزی سوریه شده و در ریف دمشق دست به عملیات مسلحانه بزنند.

وی در توضیح این مطلب افزود: در این شرایط، عملیات گسترده نظامی و کنترل تمام گذرگاه‌ها به منظور جلوگیری از نقل و انتقال افراد مسلح و یا مهمات آنها ضروری است، به ویژه اینکه تعداد زیادی تروریست پیش از این از این طریق وارد ریف دمشق می‌شدند.

هلاکت بیش از 400 تروریست

به گفته وی، تاکنون بیش از 400 تروریست مسلح در مناطق کوهستانی به ویژه در کوه‌های القلمون به هلاکت رسیده‌اند، اما از آنجا که عملیات ارتش کاملا محرمانه است، اخبار مربوط به درگیری آنان با تروریست‌ها منتشر نشده است.

وی در توضیح این مطلب افزود: عملیات مسدود کردن راه‌های ارتباطی به روی تروریست‌های مسلح، از دو ماه پیش آغاز شده و اکنون دیگر مراحل پایانی خود را می‌گذراند، از همین رو می‌توان کوه‌های القلمون را نقطه راهبردی مهمی برای ارتش دانست، زیرا از آنجا می‌توان بر دشت‌های این منطقه کاملا اشراف پیدا کرد و اگر این منطقه در اختیار ارتش نبود، عملیات نظامی در مناطق «قاره»، «القطیفه»، «یبرود» و «جیرود» بسیار دشوار  و در نتیجه کنترل «برزه» نیز کار  دشوارتری بود.

تروریست‌ها زیر آتش شدید توپخانه ارتش

این کارشناس سوری، منطقه «النبک» را از جمله مناطق مهم دانسته و تصریح کرد: محور شرقی این منطقه، کاملا در اختیار ارتش است و محور غربی آن نیز زیر آتش شدید توپخانه ارتش قرار دارد تا ترویست‌های مسلح کاملا در این نقطه به محاصره در آمده و امکان هرگونه تحرک از آنان سلب شود، بنابراین بر خلاف نقشه تروریست‌های مسلح، راه ارتباطی دمشق- حمص به هیچ وجه مسدود نخواهد شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها