امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55485
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای به عدم توافق نمایندگان کنگره در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای به عدم توافق نمایندگان کنگره در مورد بودجه این کشور و احتمال تعطیلی دولت فدرال تا چند ساعت آینده واکنش نشان داد.

وی در این بیانیه با اشاره به تبعات تعطیلی دولت در صورت عدم توافق بر سر بودجه، گفت این امر موجب تعطیلی بسیاری از مراکز دولتی شده و صدها هزار نفر از کارکنان دولتی را از کار بی‌کار می‌کند.

اوباما همچنین هشدار داد که این موضوع می‌تواند «اثرات قابل‌ملاحظه‌ای» بر اقتصاد آمریکا و بسیاری از مردم این کشور داشته باشد.

رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا در ادامه از مجلس نمایندگان این کشور به دلیل عدم موافقت با طرح‌های مورد حمایت دولت انتقاد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا اکثریتی جمهوری‌خواه دارد و با اجرای طرح خدمات درمانی‌ مورد حمایت اوباما مخالفت می‌کند. در طرف مقابل، دموکرات‌ها که اکثریت مجلس سنا را در اختیار دارند، از تائید لایحه بودجه‌ای که اجرای طرح خدمات درمانی را متوقف می‌کند، خودداری می‌کنند. همین اختلاف به بروز بن‌بست اخیر در آمریکا منجر شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی دیگر از بیانیه خود، گفت تعطیل شدن دولت، چوب لای چرخ اقتصاد آمریکاست و نباید اجازه داد این اتفاق رخ دهد.

در صورتی که مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا تا پایان وقت دوشنبه در مورد بودجه به توافق نرسند، دولت فدرال این کشور تعطیل می‌شود. این امر بیش از 700 هزار کارمند دولتی را تا زمان رفع اختلافات از کار بی‌کار می‌کند.

اوباما روز دوشنبه در بیانیه خود ابراز امیدواری کرد، کنگره به خصوص مجلس نمایندگان تصمیم صحیحی اتخاذ کند، چراکه تعطیلی دولت نشان‌دهنده «اوج بی‌مسئولیتی» است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها