امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55486
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۹
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «مکتب فلسفی اصفهان» به قلم سیدعلی مدرس مطلق درباره پیشینه حوزه ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «مکتب فلسفی اصفهان» به قلم سیدعلی مدرس مطلق درباره پیشینه حوزه فلسفی اصفهان و قدمت آن، آغاز و انجام آن، بنیان‌گذاران و فیلسوفان مؤثر و ماندگار آن، مکتب‌ها و حوزه‌های شکل گرفته تحت تأثیر آن، چگونگی خاتمت آن و آثار گران‌سنگ باقی مانده از این مکتب فلسفی پرداخته است.

فیلسوفان مکتب ملارجبعلی تبریزی؛ مکتب ملاحمدصادق اردستانی؛ فیلسوفان حوزه ملا اسماعیل خواجویی؛ فیلسوفان حوزه آقامحمد بیدآبادی و مکتب ملا علی نوری در این کتاب معرفی شده‌اند.

اثر برگزیده دیگر نیز «مکتب فلسفی شیراز» به قلم همین نویسنده است که آن هم درباره پیشینه، فلاسفه و حکمای نامدار و فراز و نشیب‌های این مکتب است. نویسنده در این اثر تلاش می‌کند فاصله خواجه‌نصیر تا مکتب اصفهان و حلقه‌های مفقوده میان دو مکتب مراغه و اصفهان را عیان سازد تا فعالیت‌های فلسفی این دوره را بیش از پیش نشان دهد. مکتب شیراز دوره‌ای است مابین مکتب مراغه و مکتب اصفهان، مکتب مراغه دوره شرح و بسط است، چه برای فلسفه مشاء و چه برای فلسفه اشراق و مکتب اصفهان دوره تأسیس و طرح نو درانداختن است.

اثر سوم نیز «سیر تحول مکتب فلسفی اصفهان از ابن سینا تا ملاصدرا» به قلم مهدی امامی جمعه است.

این آثار از سوی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شده است.

بیست‌وپنجمین دوره جایزه کتاب فصل ویژه بهار چهارشنبه 10 مهرماه، از ساعت 15:30 تا 17:30 در سرای اهل قلم واقع در خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها