امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55496
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مشکلات مصلی زنجان هر روز افزایش می‌یابد و علیرغم اینکه مشکلات این مصلی قابل حل به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مشکلات مصلی زنجان هر روز افزایش می‌یابد و علیرغم اینکه مشکلات این مصلی قابل حل به نظر می‌رسد اما عدم نظافت داخلی مصلی از مشکلاتی که است که به خوبی دیده می‌شود.

روز جمعه مطابق معمول برای پوشش خبری نماز جمعه زنجان به مصلی رفتم و بر روی یکی از فرش‌های مصلی که برای نماز خواندن در نظر گرفته شده بود، نشستم، اما چند لحظه‌ای نگذشته بود که متوجه زباله‌ها و خس و خاشاک روی فرش مصلی شدم، برای اینکه اغراق نکرده باشم، چند فرش دیگر را هم نگاه کردم، به نظر می‌رسید چند ماهی است برای نظافت مصلی کاری انجام نشده و مردم بر روی فرش‌هایی که جارو نشده نشسته و برخی نیز تمیزترین جای فرش را برای نماز خواندن انتخاب کرده‌اند.

برخی از افراد نیز بی‌توجه به این موضوع روی خس و خاشاکی که بر روی فرش‌ها وجود داشت، سجاده‌های خود را پهن کرده بودند، یاد حرف یکی از مسئولان استان افتادم که چندی پیش پس از حادثه زخمی شدن دو نفر در مصلی به دلیل فرو ریختن قسمتی از گنبد مصلی از رسانه‌ها گله کرده بودم که چرا اقدامات انجام شده در خصوص مصلی گفته نمی‌شود و فقط نقاط ضعف دیده می‌شود، اما باید گفت،عدم نظافت مصلی مسئله‌ای نیست که به راحتی از آن گذشت، مردم برای نماز خواندن به جایی تمیز نیاز دارند و قرار نیست از حجب و حیای مردم زنجان به این شکل سوءاستفاده شود.

در حالی که زمستان فرا می‌رسد و فضای فیزیکی مصلی زنجان هیچ تفاوتی با زمستان سال گذشته ندارد، مردم متدین زنجان باز هم در سخت‌ترین شرایط و در هوای سرد زنجان در مصلی خاتم‌الانبیاء حاضر می‌شوند و باز هم تنها به گله و شکایت‌های خاموش ادامه می‌دهند.

بسیاری از افراد شرکت‌کننده در نماز جمعه افراد پیری هستند که از پا درد و کمر درد گله دارند و جای گرم و راحت را ترجیح می‌دهند، اما با این وجود برای ادای فرایض خود در مصلی حاضر می‌شوند، آیا روا است روی فرش‌های کثیف نماز به جای آورند؟

در حال حاضر نمازگزاران زنجانی در فضای نیمه کاره مصلی بزرگ این شهر نماز اقامه می‌کنند که از خطرات ناشی از نیمه کاره بودن و مستهلک شدن بنا از یک سو و نفوذ باد و باران به ویژه در فصل پاییز و زمستان از سوی دیگر موجب بروز مشکلات برای نمازگزاران می‌شود.

مصلی خاتم‌الانبیای شهر زنجان در حالی شاهد اقامه نخستین نماز جمعه در فضای نیمه کاره و آجرنما بود که با گذشت بیش از 19 سال از آغاز اجرای این پروژه هنوز زمان مشخصی برای اتمام فعالیت ساختمانی آن به صورت دقیق بیان نمی‌شود.

پروژه مصلی زنجان تنها مربوط به دولت یا مدیری خاص نیست بلکه چند دولت و مدیران مختلف در اجرای این پروژه زنجان دخالت داشتند و هر کدام آجری یا  ستونی را برافراشتند ولی هیچ کدام  این بنا را به سرانجام نرساندند.

پروژه مصلی شهر زنجان که از سال 72 طرح احداث آن عملیاتی شد در حالی روند تکمیل شدن را طی می‌کند که هنوز کامل نشده است.

در سال‌های 88 و 89 با دستور و تاکید محمد رئوفی‌نژاد استاندار زنجان پروژه نیمه کاره مصلی زنجان دوباره فعال شد و تا کنون اجرای آن به اتمام نرسیده است.

از آغاز حضور مردم در مصلی هر هفته از مردم کمک‌های نقدی جمع‌آوری می‌شود ولی مثل اینکه این کمک‌ها نیز نتوانسته مشکلات مصلی زنجان را حل کند.

فارس امیدوار است این گزارش تلنگری برای مسئولان استان برای رفع مشکلات مصلی زنجان باشد.

انتهای پیام/73003/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها