امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۰:۰۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 555
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 365
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه القدس العربی، سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد سلاح گسترش یافته در لیبی جنگ در مالی، سوریه و دیگر کشورها را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه القدس العربی، سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد سلاح گسترش یافته در لیبی جنگ در مالی، سوریه و دیگر کشورها را تغذیه و زرادخانه گروه های تندرو و باندهای تبهکار در منطقه ساحل آفریقا را تقویت می کند.

بر اساس این گزارش که گروهی از کارشناسان شورای امنیت آماده کرده اند نیروهای امنیتی لیبی همچنان در این کشور ضعیف عمل می کنند و شبه نظامیان که از جنگجویان و انقلابیون سابق لیبی تشکیل شده است از نفوذ قابل توجهی در این کشور برخوردار هستند.

بر اساس این گزارش تحقیقات و اسناد و مدارک نشان می دهد که محموله های غیرقانونی سلاح سبک و سنگین از لیبی به بیش از 12 کشور ارسال شده که از جمله آن سامانه دفاع جوی، تسلیحات کوچک،مهمات، مواد منفجره و مین ها است.

در این گزارش آمده است: محموله های سلاح از پایگاه های مختلفی در لیبی از جمله مصراته و بنغازی به ترکیه و شمال لبنان و از آنجا به سوریه ارسال می شود.

به گفته کارشناسان سازمان ملل حجم سنگین این محموله های تسلیحاتی و کمک های تدارکاتی نشان می دهد که نمایندگانی از مقامات محلی لیبی در جریان خارج شدن این محموله ها از لیبی هستند اگرچه برخی به طور مستقیم در انتقال آن مشارکت می کنند.

بر اساس این گزارش سلاح های گسترش یافته در لیبی از طریق جنوب تونس و جنوب الجزایر و شمال نیجر به کشورهایی همچون مالی نیز ارسال می شوند.

به عقیده کارشناسان سازمان ملل قطر و امارات در جریان قیام سال 2011 لیبی سلاح و مهمات در اختیار جنگجویان مخالف با نظام قذافی قرار می دادند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها