امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55506
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 102
زینب افراخته معاون سیاسی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

زینب افراخته معاون سیاسی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به احتمال معرفی توفیقی به مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم گفت: در شرایط فعلی به نظر می‌رسد حتی اگر توفیقی هم به مجلس معرفی نشود و یا در صورت معرفی، نتواند از مجلس رای اعتماد بگیرد گزینه دیگری از سوی دولت به مجلس پیشنهاد می‌شود که چه بسا نامناسب‌تر از توفیقی برای تصدی این پست باشد چرا که متاسفانه نگاه دولت به مقوله آموزش عالی نگاه درستی نیست و انتظار می‌رود دولت در نگاه خود به این حوزه تجدید نظر کند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به پیشرفت پرشتاب علمی در چند سال اخیر، متذکر شد: وزارت علوم به عنوان پیشانی مباحث علمی باید تمام تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به پیشرفت علمی مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب معطوف کند.

معاون سیاسی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به فضای سیاسی دانشگاه‌ها در دولت اصلاحات، خاطرنشان کرد: حاشیه‌های سیاسی آفت فضای دانشگاهی است و آن‌را از پیشرفت علمی دور می‌کند.

این فعال دانشجویی متذکر شد: در عین حال که معتقدیم پیشرفت علمی در محیط دانشگاه‌ها نباید تحت‌الشعاع سیاسی کاری حزبی و گروهی قرار گیرد اما از سوی دیگر به فضای سیاسی پویا در دانشگاه نیز قائلیم.

افروخته از عزل و نصب‌ها در دانشگاه‌ آزاد و برخی معاونت‌های وزارت علوم انتقاد کرد و افزود: کاش توفیقی ژست «زنده باد مخالف من» اصلاح‌طلبان را حفظ می‌کرد و اگر هم به دنبال تغییرات در سطح دانشگاه‌ها بود، این عزل و نصب‌ها را به بعد از رای‌ اعتماد مجلس موکول می‌کرد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد عملکرد توفیقی در مدت سرپرستی در وزارت علوم کار را برای گرفتن رای اعتماد از مجلس سخت‌تر از قبل کرده باشد.

معاون سیاسی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به حضور توفیقی در فتنه 88 یادآور شد: فردی که به عنوان یک چهره دانشگاهی پس از انتخابات سال 88 نظام جمهوری اسلامی را به چالش کشید و آن را به تقلب متهم کرد، نمی‌تواند گزینه مناسبی برای تکیه بر صندلی وزارت علوم دولت اعتدال باشد.

این فعال دانشجویی در پایان به شعار «اعتدال» روحانی در ایام انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: حضور توفیقی در راس وزارت علوم تناقض آشکار با شعار «اعتدال» است و اگر رئیس‌جمهور به معرفی توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس اصرار ورزد، مطمئنا چهره دولت تدبیر و امید در فضای دانشگاهی مخدوش شده و بر آن تاثیر منفی می‌گذارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها