امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5551
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سهیل جهان بیگلری مدیر سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه نشست اقتباس ادبی در سینما گفت: در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، سهیل جهان بیگلری مدیر سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه نشست اقتباس ادبی در سینما گفت: در ابتدای حضور در سازمان توسعه سینمایی حوزه بحثی بود که چگونه می‌توانیم اندیشه را در آثار سینمایی وارد کنیم و به همین دلیل به حوزه اقتباس ادبی توجه ویژه‌ای نشان دادیم.

وی افزود: در این راستا تعدادی از کتاب‌هایی که بخصوص در حوزه‌های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی مخاطبین بیشتری داشتند را انتخاب کردیم  و با دوستان عرصه سینما شامل تهیه‌کننده،کارگردان و فیلمنامه‌نویس در میان گذاشتیم و در نهایت تعدادی از آنها انتخاب شدند تا پس از مرحله تحقیق و نگارش شاخته شوند. 

جهان بیگلری ادامه داد: کتاب‌هایی نظیر پایی که جا ماند، دشتبان، احمد احمد، از جمله آثاری هستند که هنوز نگارش فیلمنامه آنها نهایی نشده است تا بتوانیم پروسه تولید را آغاز کنیم.

مدیر سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری خاطر نشان کرد: در حال حاضر منوچهر شاهسواری دو طرح را در دست دارد و محمد مهدی عسگرپور نیز نگارش فیلمنامه پایی که جا ماند را انجام داده است، ابوالحسن برزیده روی فیلمنامه احمد احمد و بهرام توکلی همراه با سعید سعدی بر روی داستان حرمان هور کار می‌کنند و امیدواریم همانگونه که این کتاب‌ها در بازار نشر پرمخاطب بودند، فیلم‌های آنها نیز بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها