امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55519
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۹
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره مباحث مطرح شده ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره مباحث مطرح شده این ‌روزها پیرامون واگذاری نهاد کتابخانه‌ها به شهرداری توضیحاتی داد و گفت: طبق سخنان اخیر وزیر ارشاد، طرحی در این باره در مجلس وجود دارد که مربوط به اواخر سال گذشته است. بر اساس این طرح، تعدادی از نمایندگان طرحی را تدوین کرده‌اند که بر مبنای آن کتابخانه‌های کلان شهرها، توسط شهرداری‌ها اداره شود.

این مقام مسئول توضیح داد: این بحث در دولت هم مطرح شد، اما اینکه آیا با آن موافقت شود یا خیر هنوز مشخص نیست، تصمیم‌گیری دولت بر این است که با کلیات این طرح موافقت شود.

واعظی تصریح کرد: طرح‌ها و لوایح مسیر مشخصی را در مجلس طی می‌کنند. یعنی این طرح‌ها باید به کمیسیون‌های مختلف ارائه شده و پس از آن در صحن علنی مجلس بررسی شوند. ما تفاهمنامه‌ای با شورای عالی استان‌ها داریم که ریاست آن با آقای مهدی چمران است، در یکی از بندهای آن که از 5 سال پیش به امضا رسیده، آمده که اگر یک شهرداری آمادگی داشته باشد کتابخانه‌ای را بر اساس ضوابط نهاد، در شهر خود اداره کند، نهاد هم آمادگی دارد اداره آن کتابخانه را به آن شهرداری واگذار کند.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به یک مثال و اینکه شهرداری شیراز اخیرا مسئولیت کتابخانه‌ها را برعهده نهاد گذاشته، توضیح داد: اخیرا شهرداری شیراز اعلام کرد که ما نمی‌خواهیم کتابخانه‌‌های عمومی شیراز مشارکتی باشند و می‌خواهیم نهاد آن‌ها را اداره کند، بنابراین ما هم با این خواسته موافقت کردیم و مدیریت کتابخانه‌ها را به عهده گرفتیم.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه ترجیح اصلی نهاد بر این است سیاستگذار باشد، اظهار داشت: آن چه روی آن حساس هستیم، اداره کتابخانه‌ها نیست بلکه اعمال یک فضای امن در اداره کتابخانه‌هاست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها