امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55534
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس در برخی شوراهای عالی، شوراهای مجامع، و هیئت‌ها طی اخطاری با استناد به اصل 176 قانون اساسی گفت: در شماره یک بند الف این اصل قید شده که نماینده‌ای از مجلس باید در شورای عالی امنیت ملی حضور داشته باشد که این مغایر با اصل 176 قانون اساسی است.

وی افزود: طبق اصل 176 قانون اساسی اعضای شورای عالی امنیت ملی متشکل از 2 نماینده رهبری، سران سه قوا و پنج منتخب دولت است و قانون جایی برای نمایندگان مجلس نگذاشته است.

قاضی‌پور با بیان اینکه رئیس مجلس به عنوان رئیس قوه مقننه در شورای عالی امنیت ملی حضوری فعال دارد، گفت: قانون اساسی به ما اجازه نمی‌دهد که نماینده دیگری را به این شورا اضافه کنیم.

علی لاریجانی با وارد دانستن این اخطار، آنرا به رای نمایندگان گذاشت که با 157 رای موافق، 18 رای مخالف و 12 رای ممتنع به تصویب رسید و به موجب آن این موضوع از طرح مذکور حذف شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار