امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55537
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهر سازی، از برگزاری اولین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهر سازی، از برگزاری اولین نشست شورای راهبردی عمران و بهسازی شهری ایران با حضور اندیشمندان ، اساتید، متخصصین و پیشکسوتان عرصه و نوسازی خبرداد و اظهار داشت : بمنظور هم فکری استفاده از تجربیات و هم افزائی اندیشه های نو در رابطه با بازآفرینی و نوسازی بافت های شهری ، شورای راهبردی عمران و بهسازی شهری ایران با حضور مدیران اجرایی ،صاحب نظران ،کارشناسان و دانشگاهیان در شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تشکیل گردید .
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه در بازآفرینی و نوسازی بافت ها ی شهری باید هویت آن نیز حفظ گردد افزود: با استفاده از ظرفیت و توان این شورا بدنبال راهکارهای مناسبی هستیم تا مفهومی جدید در هویت و انجام کار با کیفیت در نوسازی بافت های فرسوده صورت گیرد به نحوی که مورد خواسته و مطلوب شهروندان ساکن در بافت های فرسوده باشد و در نهایت به توسعه پایدار شهری در قالب توسعه درونی برسیم .
وی ادامه داد:با هم فکری و هم اندیشی اعضاء شورا ،می کوشیم تا روشهای نوین و جدید در خصوص تامین مالی در باز آفرینی و احیاء نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری اتخاذ گردد.
ایزدی گفت: تمرکزگرائی ، تاکید بر عقلانیت ابزاری ، تصمیم گیری متمرکز ، ضعف مشارکت و دولت مبنا بودن اقدامات و برنامه ریزی، بخشی از موانع اصلی بستر سازی فرایند نوسازی و بهسازی شهری و توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی محسوب می شوند .
وی ادامه داد: در شرایط موجود مشارکت ، حکمروایی خوب شهری، مدیریت یکپارچه شهری و عقلانیت ارتباطی و ارزشی درکنار تاکید برظرفیت های اجتماعات محلی ، مولفه های اصلی تحقق رویکرد بهسازی شهری با رویکرد بازآفرینی شهری پایدار است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: استفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود در بافت های فرسوده شهری با هدف تامین نیازهای خدماتی شهرها همانند عرصه‌های باز شهری، فضاهای ورزشی، تفریحی و فرهنگی ،ایجاد ظرفیت‌های جدید در مقیاس محلی، ملی، منطقه‌ای و جهانی با هدف ارتقای نقش شهر مطابق با اسناد فرادست ، تامین بخشی از نیاز به مسکن جدید (با توجه به انباشت ساختمان‌های قدیمی و کم تراکم و امکان تخریب و نوسازی)،ارتقاءشرایط محیطی ، رسیدگی و بهبود وضعیت زندگی شهروندان از نظر سکونت ، فعالیت و فراغت جزء محورهای مهم بازآفرینی پایدار شهری این بافت ها می باشد.
ایزدی با اشاره به اینکه دیگر صاحب نظران جامعه ، نظیر دانشجویان ، مدیران ارشد سایر نهادهای مرتبط که دارای نظرات سازنده و مفید در خصوص بازآفرینی و بهسازی بافت ها فرسوده هستند می توانند این شورا را یاری دهند، گفت : موضوع بهسازی و نوسازی شهری نیازمند افکار نو می باشد و با تضارب افکار های سازنده می توانیم به آینده برنامه امیدوار باشیم .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها