امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55553
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۷
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، به تازگی دادگاه شهر «نارین» قرقیزستان حکمی را علیه «باکیت جمعه‌دیل‌اف» رهبر سازمان مذهبی افراطی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، به تازگی دادگاه شهر «نارین» قرقیزستان حکمی را علیه «باکیت جمعه‌دیل‌اف» رهبر سازمان مذهبی افراطی «حزب‌التحریر» در منطقه نارین، صادر کرد.

در این رابطه بخش روابط عمومی و رسانه‌ای کمیته امنیت ملی قرقیزستان اعلام کرد که جمعه‌دیل‌اف در سال 1976 به دنیا آمده و بومی منطقه نارین می‌باشد.

به گفته مقامات قرقیزستان، جمعه‌دیل‌اف از سال 2011 تحت تعقیب بوده و پنهان شده بود. او به صورت غیابی به جرم فعالیت سازمان‌یافته با هدف دامن زدن به اختلافات ملی، نژادی، مذهبی و بین‌منطقه‌ای متهم شد.

وی همچنین پس از دستگیری به اتهام خرید، تولید، ذخیره‌سازی، توزیع، انتقال و ارسال مطالب افراطی و همچنین استفاده عمدی از نمادها و یا ویژگی‌های سازمان‌های افراط‌گرا، براساس قانون کیفری جمهوری قرقیزستان و تصمیم دادگاه شهر نارین در بازداشت به سر می‌برد.

این مسئله در حالی است که در جریان انجام یک عملیات تجسسی در تاریخ 25 ژوئن سال 2013 توسط مأموران کمیته امنیت ملی قرقیزستان، وی در شهر «بیشکک» دستگیر و به زندانی در شهر نارین منتقل شد.

دادگاه شهر نارین نیز جمعه‌دیل‌اف را به جرم ایفای این اعمال، گناهکار دانست و به تحمل 7 سال حبس در زندان امنیتی محکوم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها