امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55558
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان گفت: عوامل خارجی از شبه نظامیان و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان گفت: عوامل خارجی از شبه نظامیان و تروریست‌های پاکستانی به ویژه در ایالت «بلوچستان» پشتیبانی می‌کنند.

وی تصریح کرد که تمام تلاش خود را برای برملا کردن دسیسه‌های خارجی علیه پاکستان به کار خواهد بست.

نواز شریف که بعد از شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، راهی لندن شده است، در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: تروریسم فقط مشکل پاکستان نیست بلکه کشورهای زیادی از این موضوع رنج می‌برند و مردم منطقه از این وضعیت خسته شده نیاز به امنیت دارند.

نخست وزیر پاکستان با اشاره به اینکه با مذاکره می توان درباره مشکل‌ترین مسائل به توافق رسید، افزود:  به محض بازگشت به کشور روند صلح با طالبان را پیگیری کرده و استراتژی مربوط به مذاکرات صلح را بازنگری خواهم کرد.

نواز شریف ضمن تأکید بر این نکته که طالبان خود را از انفجار خونین چند روز پیش در بازار شهر «پیشاور» مبرا کرده است، گفت: باید چهره‌های پنهانی که با کمک خارجی‌ها دست به عملیات‌های خرابکارانه می‌زنند آشکار شود و من تمام تلاش خود را در این زمینه به کار می‌برم.

شریف در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حملات مستمر پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی این کشور اشاره و تصریح کرد: پاکستان از موضع خود برای توقف حمله پهپادهای آمریکایی به خاک این کشور عقب‌نشینی نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع نه تنها در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح شد بلکه در ملاقات‌های بعدی با اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رأس درخواست‌های پاکستان قرار خواهد داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها