امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55579
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در نشست ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران، در خصوص تغییر لحن اوباما در دیدار با نتانیاهو و طرح این موضوع که گزینه نظامی همچنان روی میز است، گفت: ما همچنان انتظار داریم که مقامات آمریکایی بر اساس سیاست واقع‌بینانه با جمهوری اسلامی ایران رفتار کنند و با تکریم با ملت ایران برخورد کنند.
وی با تأکید بر اینکه امروز آمریکا در مقابل یک آزمون بزرگ قرار دارد، افزود که نحوه برخورد آمریکا امکان تعامل بیشتر و حرکت به سمت رویکرد سازنده را قابل بررسی خواهد کرد. البته فشار رژیم صهیونیستی به دلیل منزوی شدن و عصبانیت از اینکه سیاست‌های دولت اعتدال در سطح جهانی پذیرفته شده ادامه خواهد داشت و این رژیم فشارهای خود را در حوزه‌های مختلف به کار می‌بندند.

وی در بخش دیگری با با اشاره به سفر دکتر روحانی به نیویورک اظهار داشت: ایشان سیاست‌های اصولی کشور را در سازمان ملل تببین کردند که استقبال بسیار زیادی از این اظهارات صورت گرفته است.
وی درباره اظهارات وزیر خارجه بحرین درباره دخالت ایران در امور داخلی این کشور و همچنین طرح این موضوع که ترور سید حسن نصرالله یکوظیفه دینی است، گفت: اگر اظهارنظر مقام بحرینی درست باشد خیلی جای تعجب دارد چرا که این کلمات و عبارات نوعی همسویی گفتمانی با رژیم صهیونیستی و ترویج تروریسم دولتی است، ما امیدواریم این اظهارنظر دقیق منتشر نشده باشد.
مشروح این اظهارات متعاقبا ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار