امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55583
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 47
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی امور مجلس ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام مجید انصاری روز گذشته در ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی امور مجلس ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام مجید انصاری روز گذشته در نشست مشترک با هیئت‌رئیسه مجلس اظهارداشت: با هماهنگی بعمل آمده با ریاست مجلس تصمیم گرفته شد تا اولین جلسه دولت یازدهم با مجلس در محل ریاست جمهوری برگزار شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: محور اصلی این نشست را گزارش رییس‌جمهور از سفر به نیویورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و دستاوردهای سفر است، همچنین موضوعات تعاملی دولت و مجلس در این جلسه نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
وی در نشست خود با هیات‌رییسه مجلس افزود: درباره ارتقاء همکاری دولت و مجلس و بهبود روابط و استفاده حداکثری از ظرفیت دو قوه و خدمت رسانی به مردم صحبت شد.
انصاری افزود: پیشنهادهای ارائه شده در این جلسه مورد توجه هیات رئیسه مجلس قرار گرفت و پیشرفت‌های سازنده‌ای در جهت ارتقاء سطح روابط دو قوه صورت پذیرفت.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی از پیشنهادها برگزاری جلسه مشترک عمومی دولت و مجلس هر 2 یا سه ماه یکبار در مجلس و دولت بود که در هر جلسه یک موضوع کلان و خاص به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: موضوعات جلسات مشترک، منافع عمومی کشور، مسائل اقتصادی، سیاست کلان، سیاست داخلی و خارجی بین دولت و مجلس است که جمع‌بندی آن در اختیار نمایندگان مجلس و هیات دولت قرار بگیرد.

از دیگر موضوعاتی که دراین جلسه تبادل نظر شد، گزارشات مبنایی طرح‌ها و لوایح،  تشکیل جلسات غیر رسمی و علنی، حضور منظم و مرتب وزراء هفته‌ای یکبار در مجلس و دفتر ویژه دولت همچنین حضور مرتب و منظم معاونین پارلمانی دستگاه‌های اجرایی هفته‌ای سه روز برای پیگیری مسائل دولت و مجلس و پاسخگویی به سوالات نمایندگان محترم بود که اساس صحبت ها و توافقات برای ارتقاء همکاری وتبادل نظرهر چه بیشتر دو قوه بود.
معاون امور مجلس رئیس جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: ارتباط دولت و مجلس هر چه بیشتر و سازنده‌تر باشد، مبنای خوبی برای روابط دولت و مجلس و حل مسائل کشور خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها