امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55597
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ایوانف" رئیس دفتر ریاست‌جمهوری روسیه معتقد است که اکنون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ایوانف" رئیس دفتر ریاست‌جمهوری روسیه معتقد است که اکنون دیگر مدت‌هاست که در سوریه صحبت از مبارزه دولت با مخالفان نیست، گروه‌های معارض اصلا با یکدیگر وحدتی ندارند و غرب هم کم کم به این درک می‌رسد که دیگر نمی‌توان از مخالفان سوری بعنوان یک جبهه واحد صحبت کرد.

ایوانف در مصاحبه با چند روزنامه روسی گفت: در مورد مسائلی مانند اوضاع در سوریه هرگز نمی‌توان اطمینان داشت، بخصوص آنکه در این کشور همه با یکدیگر در جنگند. در سوریه مدتهاست که دیگر این فقط دولت نیست که با مخالفان می‌جنگد، مخالفان در این کشور حداقل از 5 گروه کاملا مختلف و دارای عقاید مختلف تشکیل شده‌اند که برخی از آنها از یکدیگر تنفر دارند.

این مقام بلندپایه کرملین افزود: کشورهای غربی هم در حال رسیدن به این درک هستند که شاید بهتر باشد مخالفان سوری را تفکیک کرد. باید این تلاش متوقف شود که «القاعده» و دیگر گروه‌های تندرو را برای صحبت در کنفرانس بین‌المللی «ژنو-2» متقاعد کنند. و در ضمن غرب قطعا باید از تمایل خویش برای مسلح کردن آنها دست بردارد. اگر غرب به تامین تسلیحاتی به اصطلاح ارتش آزادی بخش سوریه ادامه دهد، هیچ تضمینی وجود ندارد که القاعده نیز به این سلاح‌ها دسترسی پیدا کند. برای اینکه القاعده بسیار قویتر از گروه‌های مخالف داخلی در سوریه است. در واقع مخالفان در سوریه حداقل باید به دو بخش تفکیک شوند: گروه‌های مرتبط با القاعده که صحبتی در مورد آنها نباید شود و «مخالفان عاقل» که می‌توان آنها را به کنفرانس بین‌المللی دعوت کرده و با آنها شروع به مذاکره کرد.   

رئیس دفتر پوتین افزود: نباید فراموش کرد که در سوریه بر اساس قانون اساسی این کشور در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. باید امیدوار بود که انتخاباتی، نه کاملا آزاد که دور از انتظار است، بلکه انتخاباتی قابل قبول، مانند افغانستان برگزار شود. آیا غرب حاضر است همانطور که نتیجه انتخابات در افغانستان را قبول دارد، همین برخورد را در مورد سوریه داشته باشد؟
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار