امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55598
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 48
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره جنوبی از روز پنج شنبه بزرگترین رزمایش نظامی خود که طی دهه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره جنوبی از روز پنج شنبه بزرگترین رزمایش نظامی خود که طی دهه گذشته بی سابقه بوده است را آغاز می‌کند.

براساس این گزارش، بیش از 11 هزار نیروی نظامی و 120 جنگنده در این رزمایش شرکت خواهند کرد و جدیدترین تجهیزات نظامی کره جنوبی ازجمله موشکهای کروز به نمایش درخواهد آمد و مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

در عین حال «پارک گئون هه» رئیس جمهوری کره جنوبی در مراسم شصت و پنجمین سالگرد تاسیس نیروهای مسلح کره جنوبی که با حضور چاک هیگل وزیر دفاع و ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برگزار شد نسبت به تهدیدهای فزاینده کره شمالی هشدار داد و خواستار افزایش قدرت بازدارندگی در مقابل این تهدیدات شد.

پارک گفت: شرایط در شبه جزیره کره بسیار حساس است، کره شمالی به افزایش توان هسته‌ای و نظامی خود ادامه می‌دهد و سئول هیچ چاره‌ای ندارد جز اینکه قدرت دفاع بازدارندگی خود را تقویت کند.

وی تاکید کرد؛ توان دفاعی ما باید به حدی باشد که رهبران کره شمالی تشخیص دهند سلاحهای هسته‌ای آنها کارایی ندارند.

رئیس جمهور کره جنوبی بیشتر از همه بر تقویت سیستم دفاعی رهگیر موشکی برای مقابله با حملات احتمالی کره شمالی تاکید کرد.

چاک هیگل که از روز یک شنبه به منظور گفت‌وگو درباره شرایط امنیتی شبه جزیره کره وارد سئول شده بود دیروز از یک منطقه غیرنظامی شده در مرز کره شمالی و کره جنوبی بازدید کرد.

ارتش آمریکا دارای 28 هزار نیروی نظامی در خاک کره جنوبی است و سئول از جمله متحدان کلیدی واشنگتن در منطقه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها