امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 55599
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۸
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، «انریکو لتا» نخست وزیر ایتالیا تنها یک روز دیگر برای کسب رای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، «انریکو لتا» نخست وزیر ایتالیا تنها یک روز دیگر برای کسب رای اعتماد در برابر نمایندگان پارلمان می‌ایستد.

آنچه دولت لتا را متزلزل کرده خروج پنج وزیر حزب «مردم آزادی» از کابینه وی به‌دستور «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین است.

احتمال دارد برلوسکونی که به اتهام فرار مالیاتی به زندان محکوم شده است از مجلس سنا اخراج و از چرخه سیاسی ایتالیا حذف شود. اما این احتمال هم وجود دارد که این سیاستمدار کهنه کار و میلیونر ایتالیا چنین احتمالی را بی اثر کند.

برلوسکونی، همانگونکه که هم حزبی اش «سناتور کارلو جوواناردی» اشاره کرد، اگرچه به دولت مهلتی یک هفته‌ای داده اما در نهایت مصمم به برگزار شدن انتخاباتی جدید در ایتالیاست.

اما آنچه در نهایت به دولت انریکو لتا کمک می‌کند، نه این مهلت چند روزه، بلکه کسب رای اعتماد از پارلمان یا شکاف در حزب برلوسکونی خواهد بود، انشعابی که زمزه‌هایش از روز دوشنبه شنیده می‌شود.

بی‌ثباتی دولت سومین اقتصاد بزرگ حوزه پولی یورو نه تنها ایتالیا بلکه کل این منطقه پولی را تحت تاثیر قرار داده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار