امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۱:۱۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 556
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۴
تعداد بازدید: 399
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، اتحادیه اروپا از قضات دادگاه عمومی این اتحادیه خواسته است در رأی خود مبنی بر لغو تحریم‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، اتحادیه اروپا از قضات دادگاه عمومی این اتحادیه خواسته است در رأی خود مبنی بر لغو تحریم‌ها علیه بانک ملّت ایران تجدید نظر کند.

دادگاه دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در ژانویه سال جاری از دولتهای اروپایی خواست مصادره اموال علیه بانک ملت و بانک صادرات را لغو کنند.

این دادگاه استدلال کرد که اتحادیه اروپا نتوانسته است شواهد کافی درباره ارتباط این دو بانک با برنامه هسته‌ای ایران فراهم آورند.

احکام دادگاه عمومی اتحادیه اروپا نگرانی شدید مقامات آمریکایی را در پی داشت که می‌گفتند نگرانند لغو تحریم‌ها علیه این دو بانک ایرانی تحریم‌های تجاری و مالی علیه ایران را تضعیف کنند.

رسانه دولتی بی‌بی‌سی گزارش داده است اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه (20 فروردین) که آخرین مهلت تقاضای تجدید نظر در رأی دادگاه بود تقاضا کرده است بار دیگر تصمیم برای لغو تحریم‌ها علیه بانک ملّت را مورد تجدید نظر قرار دهند.

تحریم‌های بانکی و مالی علیه ایران در راستای اعمال فشار بر ایران برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور وضع شده‌اند.

آمریکا و متحدانش ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد و تهران همواره این ادعاها را رد کرده است. 

ایران ضمن رد اتهامات می‌گوید، به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها